Dron DJI Phantom 4 dostal „oči“. Vyhne se překážkám a dokáže vás sledovat

0

Společnost DJI uvedla novou generaci dronu Phantom. Vylepšuje výdrž, kvalitu videa a především je díky nové senzorové výbavě více autonomní. Vepředu má dva nové optické snímače a dva ultrazvukové, pomocí nichž na vzdálenost 70 cm až 15 metrů dokáže rozpoznat překážky (sloupy, stromy apod.). Software je pak dokáže obletět, případně při vyšším riziku kvadrokoptéra zůstane na místě a bude čekat na povel uživatele.

DJI Phantom 4
DJI Phantom 4

Kromě toho má nový režim pro sledování uživatele, takže jej dron bude následovat při jízdě na kole, lyžích, běhu apod. Posledním novým módem je TapFly, při kterém si uživatel na displeji mobilu či tabletu klepne prstem na místo, a Phantom 4 tam díky integrovanému GPS optimální trasou doletí. V těchto automatických režimech létá rychlostí až 22 km/h. V ručním režimu (v balení je i klasický rádiový ovladač s dosahem až 5 km) pak až 72 km/h.

DJI oproti předchozí generaci zlepšilo tělo, které je díky hořčíkovému jádru odolnější, a také výdrž, která stoupla o čtvrtinu na 28 minut. Akumulátor o kapacitě 5350 mAh lze snadno vyměnit.

 

Integrovaná kamera je stejná jako v předchozí generaci. Zvládne 4K video při 24/25 fps, ale nově si poradí i Full HD při 120 fps (dříve jen polovinou). Výrobce používá 12Mpx snímač od Sony o velikosti 1/2,3″, před něj umístil F2,8 objektiv s ohniskovou vzdáleností 35 mm. Video s datovým tokem až 60 Mb/s točí ve formátu H.264, statické fotky ukládá do formátů JPEG a DNG (RAW). Kamera je umístěna na stabilizovaném závěsu s tříosou stabilizací.

Phantom 4 se prodává za 1599 eur (43 300 Kč), náhradní akumulátor je za 169 eur (4600 Kč).

Videa

Zdroj: DJI

Ohodnoťte tento článek!