Dropbox utahuje opasky. Bezplatné úložiště je teď hodně omezené

3

Populární cloudové úložiště v březnu potichu změnilo pravidla hry. Bezplatné účty lze nově používat jen se třemi současně připojenými zařízeními. Pokud tedy Dropbox používáte na počítači, mobilu a tabletu, další zařízení už nepřidáte, aniž byste ze synchronizace neodpojili některé dřívější. Velkou část uživatelů to pravděpodobně omezovat nebude, kdo ale přeskakuje mezi více počítači nebo má doma více mobilních zařízení, ten bude mít smůlu.

Zařízení připojená až do února 2019 zůstanou beze změny. Můžete jich mít klidně deset. Už ale nepřidáte nová. Dropbox tím chce uživatele popostrčit k placeným tarifům, které už mají neomezený počet připojení a navíc i další výhody.

Bezplatná verze standardně nabízí kapacitu 2 GB (lze různými způsoby rozšířit). Účet Plus, který stojí 10 eur měsíčně či 100 eur ročně, má kapacitu 1 TB a na mobilech dovoluje používat offline složky, podporuje vzdálené vymazání dat a má prioritní e-mailovou podporou. Účty Professional stojí dvojnásobek, nabízejí kapacitu 2 TB a další funkce navíc jako fulltextové vyhledávání, verzování souborů apod.

Dropbox utahuje opasky. Bezplatné úložiště je teď hodně omezené
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 12 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Mam zaplateny pCloud za vianocnu akciu 275€ / 2TB lifetime. Teraz navyse je mozne vytvorit family ucet, ked k tym 2TB moze mat pristup viac clenov rodiny zo svojimi vlastnymi prihlasovacimi udajmi a jemu pridelenym miestom. Na PC sa klient navyse sprava ako dalsi disk.

  2. ja dropbox nepouzivam od doby, kdy mam obrovsky google disk v podstate zadarmo. pritom jsem mel dropbox radsi, hlavne v inovacich, ktere mel jako prvni. ale bohuzel tak to je. vice nez 2GB ma uz dneska kdejaka flashka

  3. Dropbox je dobrá služba, používám ji ve free verzi delší dobu, ale upřímně 120 € za rok, tedy cca 3000 Kč za 1 TB, to si raději koupím 4TB harddisk a ještě mi pár stovek zbude. A když si koupím 3TB HDD, tak mi zbylé peníze mi zaplatí připojení k netu. Momentálně uvažuji o přechodu na Syncthing nebo NextCloud, akorát ještě musím vymyslet nějaký vhodný verzovací software, protože schopnost Dropboxu vracet se v historii se mi líbí…