Dropbox je bezpečnější, umí dvoufázové ověřování během přihlašování

0

Dropbox nedávno řešil problém s únikem hesel, pověst si snaží napravit vylepšením zabezpečení účtů. Dvoufázové ověřování si můžete povolit v nastavení. Při párování nového počítače s účtem bude Dropbox chtít zadat kromě hesla bezpečnostní kód, který si vygenerujete pomocí speciální aplikace, nebo vám ho Dropbox pošle SMSkou.

Dvoufázové přihlašování na Dropboxu funguje podobně jako u Google. Po zadání hesla při přihlašování budete vyzváni k zadání šestimístného čísla. Můžete si zvolit, zda vám číslo pošle Dropbox SMS zprávou, nebo jestli si kód vygenerujete speciální aplikací pro smartphony (podporované systémy jsou Android, BlackBerry, iOS a Windows Phone). Kódy umí vygenerovat například Google Authenticator. Zasílání SMS zpráv s kódy funguje i na číslech mimo USA, SMS v České republice u Vodafone mi přišla okamžitě.

Aktivace v nastavení účtu

Aktivace v nastavení účtu

Dvoufázové ověřování si můžete aktivovat v nastavení účtu, v průvodci si vyberete, jestli si budete kódy generovat sami, nebo zda vám je Dropbox pošle SMS zprávou. V závěru vám Dropbox vygeneruje ještě jeden speciální kód, který se vám bude hodit, pokud ztratíte telefon, nebo pokud budete v budoucnu mít problémy s doručením SMS zpráv.

SMSka od Dropboxu

SMSka od Dropboxu

Abyste mohli dvoufázové ověřování používat, musíte mít nainstalovanou nejnovější verzi Dropboxu, balíčky pro všechny operační systémy se nachází na oficiálních stránkách a aktualizace kromě přidání podpory pro bezpečné přihlašování nepřináší žádné další funkce.

Vygenerování kódu pro zrušení dvoufázového ověřování

Vygenerování kódu pro zrušení dvoufázového ověřování

Bezpečnostní kód je potřeba zadat pouze v případě pokusu o přihlášení na novém zařízení, telefony a počítače, se kterými už máte účet spárovaný kód zpětně nevyžadují.

 

Zdroje: Dropbox

Ohodnoťte tento článek!