Dropbox končí s Windows XP. Od září nebude fungovat synchronizace

0

Jsou to už více než dva roky, co skončila podpora kdysi populárních Windows XP. Nelze však prohlásit, že by systém zmizel. Obecně se ve vyspělých zemích příliš nevyskytuje a většina lidí přešla na novější a podporované platformy, země jako Čína ale drží podíl Ikspéček stále výš, než by se na vysloužilý operační systém slušelo.

V březnu si Windows XP podle Net Applications.com držela skoro 11% tržní podíl na poli desktopových systémů.

Nicméně, v důsledku konce životnosti přestávají Windows XP podporovat mj. výrobci softwaru. V tomto systému již např. nelze prohlížet web pomocí aktuální Chromu. Dalším, kdo oznámil ukončení podpory, je Dropbox.

Desktopový klient ve Windows XP ustoupí na pozadí 26. června 2016. Ukončení podpory v tomto případě znamená, že vám bude natvrdo odepřeno používání klienta, takže žádné dožití se stávající verzí se konat nebude.

V první fázi klient nebude k dispozici ke stažení, což je jedno, protože byste se ke svému účtu už stejně nepřihlásili. Ani nový nevytvoříte. Jediné, co po tomto datu bude fungovat, jsou stávající nastavené účty. Ty tedy synchronizovány ještě budou, ale ne dlouho. Dne 29. srpna bude zastavena také synchronizace stávajících nastavených účtů. Dropbox vás odhlásí a tím se s Ikspéčky definitivně rozloučí.

Pod Windows Vista je Dropbox zatím podporován

Zatímco Google vzdal podporu i u ještě rok podporovaných, reálně však skoro nepoužívaných Windows Vista, Dropbox naproti tomu Vistu nadále podporuje. Na druhou stranu vy asi z Ikspéček nebudete upgradovat na Vistu, že? Spíše jde o to, že se stávající uživatelky a uživatelé nemusí ničeho bát.

Zdroj: Dropbox Help Center via gHacks Tech News

Dropbox končí s Windows XP. Od září nebude fungovat synchronizace

Ohodnoťte tento článek!