Dropbox má 300 milionů uživatelů. Během půl roku vyrostl o polovinu

0

Nenapádným blogpostem Dropbox oznámil, že má už 300 milionů uživatelů. Loni v listopadu se chlubil 200 miliony a ještě rok předtím 100 miliony. Za růstem stojí jednak důležitá partnerství, Samsung například k vybraným smartphonům rozdává 50 GB prostoru zdarma. Jednak je to rozšiřující se záběr samotného Dropboxu.

Dropbox má 300 milionů uživatelů
Dropbox má 300 milionů uživatelů

Už to není pouhý cloudové úložiště, nad daty staví další služby. Loni například koupil poštovní klient Mailbox a vydalo vlastní aplikaci Carousel ke sdílení obrázků a videí. Kromě toho už má Dropbox také nové API, díky němuž mohou úložiště využít i aplikace a služby třetích stran. Novinkou je dále jednoduché propojení s firemními účty, takže uživatelé mohou na jednom zařízení přistupovat k osobním i pracovním souborům.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. V prvních dvou čtvrtletích roku 2013 byla Windows Phone nejrychleji rostoucí a také nejprodávanější platformou v České republice.

    Nevypadlo omylem před zvýrazněnou částí věty slovo druhou?

    Ta nejrychleji rostoucí platfroma je vztažena k celkovému objemu prodaných SP, nebo ke svému předchozímu podílu? Z článku to není jasné.

  2. Je to lež. Tvrdí se tam kolik prodali do skladů ne lidem. Lidi něco vrátí bez důvodu, něco reklamují atd. Je to jako kdyby se chlubili v Severní Korei, že zaseli zemědělci o 13% víc obilí, ale nakonec libi budou mít zase hlad, protože komouši neřeknou celou pravdu = kolik opravdu obilí sklidí.