Dropbox na iPadech podporuje přetahování souborů prstem do jiných aplikací

Kdo vlastní iPad, využije novou funkci při multitaskingu. Soubor z Dropboxu např. snadno přetáhnete do chatu nebo do e-mailu, takže se ke zprávě přidá jako příloha. Můžete také sledovat aktivity spojené se soubory, což se hodí při týmových projektech.

0
Dropbox
Dropbox

Dropbox zlepšuje mobilního klienta pro iOSAndroid. Těm, kdo pracují mimo kancelář, chce život zjednodušit přehledem posledních akcí s danými soubory. Když tedy otevřete náhled souboru, spatříte v něm nové tlačítko, díky němuž uvidíte, kdo a co se souborem kdy dělal. Jedná se o akce jako sdílení nebo úprava. Tarify Advanced a Professional pak mají možnost zde také vidět, kdo si soubor prohlédl.

Přehlednější náhled souboru otevírá cestu dostupnějšímu komentování – dostupné je skrze tlačítko vedle aktivit. Tlačítka pro sdílení jsou výraznější, abyste je nepřehlédli. K tomu se na domovské obrazovce usadily všechny možné typy položek, tedy soubory nedávno upravované, označené hvězdou apod. Cílem je rychle se dostat k pracovním věcem.

Prostý bodový seznam souborů doplňuje zobrazení v miniaturách, kde vyniknou zejména obrázky a videa. Speciálně v iOS 11 je pak podporována metoda táhni a pusť pro manipulaci s obsahem cloudové jednotky. Prstem díky tomu můžete přetahovat soubory a vkládat je tak do složek apod. Na iPadu pak můžete přetahovat soubory do jiných aplikací.

Co se se souborem dělo? To prozradí osa aktivit (foto: Dropbox)
Co se se souborem dělo? To prozradí osa aktivit (foto: Dropbox)

Jen pozor. Zobrazení posledních akcí se soubory je na iOS k dispozici pro všechny, zatímco na Androidu je funkce odemykána postupně.

Dropbox na iPadech podporuje přetahování souborů prstem do jiných aplikací
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů