Dropbox představil nejen nový design pro Desítky, ale také pro celou značku

Dropbox není zrovna mladá služba (počítáno na technologické roky), takže se pokouší omladit se.

2
Dropbox mění identitu
Dropbox mění identitu

Dropbox před pár měsíci vytvořil povedeného klienta pro Desítky, jenž běží také ve Windows 10 S. Jedná se tedy o univerzální aplikaci dostupnou z Windows Storu. Ta se teď dočkala uvedení již páté řady, jak upozornil Rudy Huyn, jenž na její vývoj dohlíží. Co Dropbox 5.0 pro Windows 10 přináší? Ačkoli připomíná verzi z května, je možné sledovat evoluční kroky nejen v oblasti designu.

Postranní panel je stále průsvitný, jako celek však aplikace působí jemnějším dojmem. Nastavení či přehled oznámení jsou vyvedeny v podobě podoken, přičemž obsah pod nimi se rozostří. Dále je možné přepínat se mezi třemi zobrazeními souborů: galerie, seznam nebo menší miniatury naskládané těsně vedle sebe. Dorazily také nové, ale blíže neurčené funkce pro ty, kdo používají Dropbox Business. Dropbox v této variantě seženete ve Windows Storu.

Tento klient není jediný, kdo přináší novinky v oblasti designu. Designérský tým si totiž vzal na paškál celou značku a zkouší jí dodat modernější nádech. Známá krabice už není jen modrá, ale barevná. Na The Verge oživení značky popsali tak, že se teď prezentuje jako služba pro hipstery a hipsterky. Creative Bloq změnu zase komentuje jako „úžasnou krizi středního věku“. Když navštívíte adresu dropbox.design s webovou prezentací vize, pochopíte.

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Dropbox mám rád, jen by měli pochopit, že hranice mezi 2 GB zdarma a nejmenší možnou placenou velikostí (1 TB) je dost propastná. A je to jedna z věcí, která mě nutí si platit 100 GB u Googlu, i když považuju Dropbox za lepší službu.