Dropico: “vše v jednom” řešení pro fotky na webu

0

Řešením je Dropico. Jedná se o typickou mashup aplikaci, tedy mix několika již existujících online služeb, který je nějakým způsobem poslepován dohromady a je k němu přidána užitná hodnota nad rámec samotných integrovaných služeb.

Dropico namixovalo koktejl hned z osmi internetových aplikací, které pracují s fotografiemi a fotoalby, pořádně ho zamíchalo a navrch přidalo vlastní speciální ingredienci.

Sdílejte fotky během pěti minut

Na stránce www.dropico.com se zaregistrujete, počkáte několik minut na potvrzovací e-mail a hned na to můžete vesele nahrávat a třídit fotografie mezi jednotlivými službami. Po přihlášení začnete tím, že vyberete aplikace, které chcete do Dropica integrovat. Kromě výše zmíněných mezi ně patří např. ještě Photobucket a Bebo, další mohou být přidány na základě vlastní invence společností, které služby pro sdílení fotografií nabízejí.

Budete dotázáni, zda chcete, aby si Dropico zapamatovalo přihlašovací údaje k vybraným aplikacím. Můžete si tudíž sjednotit všechna přístupová hesla a loginy do jednoho, což ušetří spoustu času. Ovšem pozor – také to znamená, že prolomení hesla na Dropico rovná se prolomení všech hesel, u kterých takové zapamatování si povolíte.

Vybrané aplikace pro třídění fotoalb se vám pak zobrazí vedle sebe v přehledných oknech, mezi nimiž můžete snímky přetahovat metodou „táhni a pusť“ (drag-and-drop). Vše je intuitivní a rychlé.

V rámci jedné služby můžete vytvářet a mazat alba a libovolně mezi nimi fotografie prohazovat, přičemž před sebou stále vidíte obsahy všech alb a máte veškeré své fotky jako na dlani.

Nahrávejte, sdílejte, ale i upravujte

Abyste se nemuseli obtěžovat nahráváním fotografií do počítače a úpravou v nějakém sofistikovaném grafickém programu, nabízí Dropico i možnost přímé rychlé editace. Rovnou v drag-and-drop rozhraní máte možnost editovat vybranou fotografii.

K dispozici je základní editor Pixlr Express, který obsahuje běžné operace jako úprava jasu, odstranění červených očí apod. Dále jeho vyspělejší bratříček Pixlr editor, ten disponuje již plným arzenálem nástrojů (podobným jako např. v současnosti nejpopulárnější online editor snímků Picnik).

A do třetice můžete vaše snímky upravovat pomocí legrácky piZap. Ta sice nemá žádné vysoce praktické využití pro zvýšení kvality fotografií, jak ale internet stále ukazuje, spousta uživatelů si chce především hrát. Je libo přimalovat šéfovi kníra, nebo tchýni psí čumák?

Budoucnost je slibná

Dropico odstartovalo svou existenci již v loňském roce. Jednalo se o testovací produkt, který pružně reagoval na zpětnou vazbu od uživatelů a tohoto přímého kontaktu s požadavky využil ke zrání ve velice zajímavou službu. Pokud se tohoto trendu bude držet i nadále, můžeme se jistě těšit na celou řadu zajímavých vylepšení.

V neposlední řadě by se mělo jednat např. o selektivní sdílení alb s dalšími uživateli nebo drag-and-drop podporu pro sdílení videa a dokumentů.

Ohodnoťte tento článek!