Druhá betaverze Firefoxu 4.0 brzy: jaké jsou novinky?

0

Mozilla chystá ve čtvrté majoritní verzi Firefoxu celou řadu novinek, z nichž již některé si můžete vyzkoušet v první veřejné betaverzi, jako je například (prozatím ještě nekompletní) nový vzhled či podpora nejnovějších webových technologií.

Vývojáři by rádi vydali druhou betaverzi kolem 22. července, tedy už tento týden. Oproti předchozí betaverzi se objeví hned několik novinek. Kupříkladu ve verzi pro jablečný Mac OS X se panely rovněž přesunou do záhlaví okna, jako je tomu i verze pro Windows.

Mezi další vylepšení patří přidání oznámení o (ne)úspěšné instalaci doplňku, podpora nové technologie CSS přechody (CSS transitions), umožňující snadno vytvářet poutavé animace, například v galerii fotografií či technologie nazvaná „retained layers“ (doslova „zadržené vrstvy“), která má výrazně zvýšit svižnost při prohlížení stránek, zejména při scrollování.

Zdroj: Mozilla Wiki

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Hádám, že v konkrétních testech Microasoftu nejrychlejší bude, ale to taky bude tak všechno.. Pro mě důležité je hlavně vyšší podpora standardů, abych nemusel dělat vlastní CSS/JS pro IE a pro zbytek prohlížečů…