Druhá generace Apple Watch přijde až v příštím roce

0

Vůbec první chytré hodinky s nakousnutým jablkem v názvu nám cupertinská společnost ukázala minulé září a do prodeje se dostaly před několika měsíci. Stále se však jedná o první generaci, kterou obvykle trápí dětské nemoci, jež většinou druhá generace vyřeší.

S tímto rčením jsme se letos setkali nebývale často. Nebylo to jen u Apple Watch, nýbrž taky třeba u nového Macbooku. Každopádně nástupce prvních jablečných hodinek nepřijde podle původních předpokladů v letošním roce a dočkáme se ho až na začátku toho příštího.

Z logiky věci ale nejde o nic překvapivého, protože i první generace se dostala do prodeje na začátku roku a u podobného druhu spotřební elektroniky jsou roční cykly běžnou praxí. Ostatně u iPhonů, iPadů ale i prémiových Samsungů tomu není jinak.

Druhý zdroj pro změnu hovoří o partnerech, jež budou dodávat displeje. Konkrétně se skloňuje LG a Samsung a měly by dodat zobrazovače s technologií P-OLED. Jen na okraj LG podle posledních statistik patří k největším dodavatelům displejů pro tzv. wearables (nositelnosti) s celkovým 68% podílem na světovém trhu na konci prvního kvartálu letošního roku.

Podíl jihokorejského LG se tak pravděpodobně s příchodem druhé generace Apple Watch nijak zásadně nezmění. Podle stejného zdroje bude mít LG z každých prodaných hodinek okolo 20 amerických dolarů (cca. 500 Kč). Pro připomenutí Apple Watch v současnosti začínají na ceně 349 dolarů (v přepočtu zhruba 8500 Kč).

Do celé této teorie ovšem trochu nezapadá nový watchOS 2. Ten jablečná společnost představila minulé pondělí s tím, že se na podzim dostane do finální verze a tím pádem i do všech aktuálních Apple Watch. Nepsaným pravidlem však je i uvádění nových produktů, které míří s novou verzí systému přímo na trh. Narážím teď na mobilní iOS.

Výjimkou je však desktopový systém OS X. Ten se v loňském roce také dočkal nové verze s označením Yosemite, nová zařízení však přišla až letos na jaře spolu s Apple Watch. Ani tento argument tak zcela nevyvrací zákulisní informace obou amerických zdrojů o příchodu druhé generace až v roce 2016.

Nutno však na závěr dodat, že jde alespoň v obecné rovině o mírné překvapení. Ještě před pár dny se většina technologických médií přikláněla spíše k verzi, podle které by přišla druhá generace Apple Watch ještě letos a watchOS 2 to měl nepřímo potvrzovat. Není to ale poprvé, co nás Apple podobně překvapil a jen si vzpomeňme, jak dlouho se v kuloárech šeptalo o Apple Watch nebo mobilních platbách a nakonec jsme se obou dočkali až loni respektive letos.

Druhá generace Apple Watch přijde až v příštím roce

Ohodnoťte tento článek!