Druhý největší pornoweb napadli hackeři. Získali e-maily a hesla stovek tisíc uživatelů

1

Po rozsáhlém útoku na FriendFinder Networks, při němž došlo k úniku 412 milionů přihlašovacích údajů, byl napaden další web s lechtivou tematikou – Xhamster.com. Podle monitoru Alexa jde o 76. nejnavštěvovanější web světa a druhý nejpopulárnější ve své kategorii hned za Pornhubem.

Xhamster napaden hackery
Xhamster napaden hackery

Motherboard za základě svých zdrojů píše, že se útočníci zmocnili uživatelských jmen, e-mailů a hesel 380 000 účtů. Mezi nimi byly tradičně i e-maily americké armády nebo různých státních úřadů. Magazín vyzkoušel novou registraci s uvedenými maily (50 náhodných) a web tvrdil, že je nelze použít, protože už v databázi jsou.

 

Neznámý útočník prý objevil zranitelnost Xhamsteru někde v letošním roce, stáhl a dešifroval špatně hashovaná hesla (MD5) a tento balík dat pak prodával. Provozovatelé webu se nicméně brání, že hesla jsou u nich dobře chráněná a jejich rozluštění je prý téměř nemožné.

Pokud na Xhamsteru náhodou máte účet, měli byste ihned změnit heslo. Pokud stejnou kombinaci jména/e-mailu a hesla používáte i na jiných, třeba důležitějších stránkách, pak hesla změňte i tam.

Zdroj: TechCrunch, Motherboard

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. MD5 v roce 2016. Co na to říct? Snad jen to, že donutit uživatele změnit heslo a tím přehashovat na SHA256 zase takový problém ve srovnání s ostudou a průserem leaku dnes už reverzibilních hesel v MD5 je naprosto nic.