Dtest jde znovu proti operátorům. Podezřívá je z kartelu a nahlásil to úřadům

14
Volání
Ilustrační foto (zdroj: PublicDdmainPictures / Pixabay)

Spotřebitelská organizace Dtest podezřívá O2, T-Mobile a Vodafone z jednání ve vzájemné shodě, což narušuje hospodářskou soutěž. Podala proto podnět k ÚOHS a Evropské komisi, aby možný kartel prošetřily.

Dtest proti operátorům vystupuje dlouhodobě. Už v roce 2011 spustil srovnávač tarifů, který měl lidem pomoci ukázat, jak volat a s kým volat levněji. Loni podal žalobu na O2 kvůli porušení zákona o ochraně spotřebitele.

Nejvíce slyšet je ovšem až letos. Dtest vyzval operátory, aby zlevnili. Analyzoval trhy v Evropě a zjistil, že ceny volání a dat u nás patří mezi nejvyšší. A uspořádal také aukci, která měla 100 000 zájemců zajistit lepší tarify. Velká trojka ji úplně ignorovala, nejlepší nabídku podal virtuál od ČEZu.

Všechny tyto výtky a akce teď organizace spojila v jednu stížnost k úřadům. „Předražené telekomunikační služby, podobné ceny tarifů u všech tří velkých operátorů nebo neexistence konkurenčního boje o zákazníky z řad spotřebitelů. To jsou skutečnosti, které mohou ukazovat na jednání operátorů ve vzájemné shodě, porušující pravidla hospodářské soutěže,“ píše Dtest.

Dtest jde znovu proti operátorům. Podezřívá je z kartelu a nahlásil to úřadům
Ohodnoťte tento článek!

14 KOMENTÁŘE

 1. Já myslím že už je to zbytečné. Myslím že to za ně už udělalo Emtéčko o kterém tady onehdy informoval pan Václavík. Pokud už si z jejich nabídky tarifů někdo nevybere, není mu pomoci a D-test se snaží zbytečně ….

   • Na neomezený tarif Ti už dneska se*e pes, to nikdo normální ani nechce ani nepotřebuje, to za prvé, za druhé … no a co jako že ho má jenom pár lidí, protože zbytek je zhnilý jak veš se na svého stávajícího zloděje vykašlat, to jako o vypovídá o čem? A pokud jde o mě, tak mi 100 minut, 40 SMS (kdo dneska ještě píše SMS když má data za babku) a 1.5GB, to celé za necelých 280,- stačí a vyhovuje až nad hlavu. Kdo z těch tvých velkých operátorů Ti to dá? Odpovím si sám – nikdo. Tak až zase budeš chtít být chytrý mudrlant, tak před tím trošku použij mozek …

    • No vidíš. A mně takové počty vůbec nevyhovují, provolám, propíšu i prodatuju víc. emtéčko může možná zajímat pár alternativních jedinců, kteří mobil mají z nutnosti, ale pro funkční použití to není.

     • Já nevím. Já mobil používám a to docela funkčně, takže ano, je to pro funkční použití a je to přesně pro ty, co se nenarodili pro to aby telefonovali, pro ty jsou právě ty předražené, tzv. neomezené tarify, tak si je užívej a uvědom si že když něco nevyhovuje Tobě, může to klidně vyhovovat někomu jinému. Ale souhlasím s Tebou že těch co myslí a zbytečně nevyhazují peníze za nesmysly je čím dál méně …

   • No v USA máš neomezenej tarif za 20USD včetně SMS na zahraniční čísla a 2GB dat na celym území. Kdo tohle nabízí v ČR?

    Jedinej důvod ke zlevnění těch našich zlodějů je, že Polské tarify s roamingovým příplatkem by se mohli stát výhodnější.
    Ale uznávám, že se mezi virtuály dá najít cenově únosná volba, ale k ideálu to má daleko.