Dtest jde znovu proti operátorům. Podezřívá je z kartelu a nahlásil to úřadům

14
Volání
Ilustrační foto (autor: PublicDdmainPictures / Pixabay)

Spotřebitelská organizace Dtest podezřívá O2, T-Mobile a Vodafone z jednání ve vzájemné shodě, což narušuje hospodářskou soutěž. Podala proto podnět k ÚOHS a Evropské komisi, aby možný kartel prošetřily.

Dtest proti operátorům vystupuje dlouhodobě. Už v roce 2011 spustil srovnávač tarifů, který měl lidem pomoci ukázat, jak volat a s kým volat levněji. Loni podal žalobu na O2 kvůli porušení zákona o ochraně spotřebitele.

Nejvíce slyšet je ovšem až letos. Dtest vyzval operátory, aby zlevnili. Analyzoval trhy v Evropě a zjistil, že ceny volání a dat u nás patří mezi nejvyšší. A uspořádal také aukci, která měla 100 000 zájemců zajistit lepší tarify. Velká trojka ji úplně ignorovala, nejlepší nabídku podal virtuál od ČEZu.

Všechny tyto výtky a akce teď organizace spojila v jednu stížnost k úřadům. „Předražené telekomunikační služby, podobné ceny tarifů u všech tří velkých operátorů nebo neexistence konkurenčního boje o zákazníky z řad spotřebitelů. To jsou skutečnosti, které mohou ukazovat na jednání operátorů ve vzájemné shodě, porušující pravidla hospodářské soutěže,“ píše Dtest.

Ohodnoťte tento článek!

14 KOMENTÁŘE

 1. Já myslím že už je to zbytečné. Myslím že to za ně už udělalo Emtéčko o kterém tady onehdy informoval pan Václavík. Pokud už si z jejich nabídky tarifů někdo nevybere, není mu pomoci a D-test se snaží zbytečně ….

   • Na neomezený tarif Ti už dneska se*e pes, to nikdo normální ani nechce ani nepotřebuje, to za prvé, za druhé … no a co jako že ho má jenom pár lidí, protože zbytek je zhnilý jak veš se na svého stávajícího zloděje vykašlat, to jako o vypovídá o čem? A pokud jde o mě, tak mi 100 minut, 40 SMS (kdo dneska ještě píše SMS když má data za babku) a 1.5GB, to celé za necelých 280,- stačí a vyhovuje až nad hlavu. Kdo z těch tvých velkých operátorů Ti to dá? Odpovím si sám – nikdo. Tak až zase budeš chtít být chytrý mudrlant, tak před tím trošku použij mozek …

    • No vidíš. A mně takové počty vůbec nevyhovují, provolám, propíšu i prodatuju víc. emtéčko může možná zajímat pár alternativních jedinců, kteří mobil mají z nutnosti, ale pro funkční použití to není.

     • Já nevím. Já mobil používám a to docela funkčně, takže ano, je to pro funkční použití a je to přesně pro ty, co se nenarodili pro to aby telefonovali, pro ty jsou právě ty předražené, tzv. neomezené tarify, tak si je užívej a uvědom si že když něco nevyhovuje Tobě, může to klidně vyhovovat někomu jinému. Ale souhlasím s Tebou že těch co myslí a zbytečně nevyhazují peníze za nesmysly je čím dál méně …

   • No v USA máš neomezenej tarif za 20USD včetně SMS na zahraniční čísla a 2GB dat na celym území. Kdo tohle nabízí v ČR?

    Jedinej důvod ke zlevnění těch našich zlodějů je, že Polské tarify s roamingovým příplatkem by se mohli stát výhodnější.
    Ale uznávám, že se mezi virtuály dá najít cenově únosná volba, ale k ideálu to má daleko.