Dům bez klíčů a mobil, který složíte do tvaru náramku. Takhle si Lenovo představuje budoucnost

0

Lenovo tento týden v San Francisku pořádalo konferenci Tech World 2016 a představilo na něm nové modulární smartphony Moto Z (Force) a Phab 2 Pro se snímačem Tango. Firma však navíc odhalila svou vizi budoucnosti spolu s prototypy produktů, které možná za rok nebo dva budeme běžně používat.

Koncept Lenovo CplusKoncept Lenovo Cplus
Koncept Lenovo Cplus

Nejvíce pozornosti vzbudil koncept Cplus. Jde o ohýbatelný telefon, který můžete srolovat do tvaru náramku. V nataženém tvaru vypadá jako dlouhá nudle. Konstrukce je tvořena 19 klouby. Ve všechny jsou u sebe. Stávající technologie neumožňuje vyrobit všechny komponenty ohebné, takže v dokonalou kružnici se Cplus nezlomí. Mělo by to ale být dost na to, abyste telefon mohli nosit na zápěstí, protože ne vždy s sebou máte oblečení s kapsami či tašku.

Koncept Lenovo FolioKoncept Lenovo Folio
Koncept Lenovo Folio

Tablet Folio se láme přesně v polovině, takže pak má půdorys jako smartphone. A to víc, on se pak i jako smartphone chová (změní se rozložení prvků v systému, lze s ním pohodlně telefonovat). Jak moc blbuvzdorná a odolná tato technologie bude, na to si ještě pár let počkáme. Ohýbatelnou elektroniku již ale příští rok údajně uvede také Samsung.

 

Lenovo společně s Intelem pracují také na chytrých běžeckých botách, které budou měřit a analyzovat pohyb sportovců. Firma ve svých laboratořích připravuje i několik produktů pro chytrou domácnost. Hlasového asistenta, zrcadlo s displejem, zámek s biometrickým odemykáním nebo brýle podobné Hololens.

Videa

Zdroj: Lenovo

Ohodnoťte tento článek!