Dva nové doplňky pro Edge: tuning YouTubu a stahování obsahu z webů

Každý zajímavější doplněk pro Edge se počítá.

1
Microsoft Edge
Microsoft Edge

O tom, jak se vyvíjí – či spíše nevyvíjí – situace s doplňky pro Edge, jsme vás již informovali. Dodnes je jich ve Storu jen pár, podporovány jsou přitom od loňského srpna. Loni v prosinci byste jich napočítali patnáct, od té doby se ve Storu objevilo novinek jen několik. Dobrá zpráva zní, že do Storu po delší době zavítaly nové doplňky – a patří k těm zajímavějším.

První se nazývá Enhancer for YouTube. Jak název napovídá, zpříjemní vám zážitek strávený sledováním videí na YouTubu. Nabídne vám automatickou volbu požadované kvality, umožní vám vypnout automatické přehrávání videí, stránku díky němu obléknete do tmavého kabátku apod.

Nejlepší doplňky pro Edge: Gesta myší, správa hesel či ukládání poznámek

Druhá novinka v podobě nástroje GetThemAll vám umožní stahovat nejen videa z některých populárních služeb zaměřených na video. Jedná se primárně o YouTube, podporovány jsou ale také Vimeo, Facebook a další. Nevím, zda je chyba na mém přijímači, ale doplněk mi v době psaní textu videa na YouTubu nedokázal detekovat. Kromě videí GetThemAll stahuje dokumenty v PDF, hudbu, obrázky nebo soubory HTML. Zkrátka zanalyzuje stránky a vy si vyberete obsah ke stažení.

Ve Windows Storu dnes najdete 34 doplňků pro Edge včetně GetThemAll, který ale zatím v nabídce obchodu nevidím (získáte jej pomocí odkazu, případně vyhledáváním). Obě novinky podporují Windows 10 Creators Update, starší vydání Desítek nikoli. Ten však většina lidí zatím nemá. Kdo chce, můžete si instalaci vynutit.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Dobrý den pane Urbane!

  (prve jsem chtěl napsat panu Václavíkovi a Vás oslovit jako „urbanovic kluk“, ale je to neetické a tak jsem od toho upustil).
  Protože jsou prázdniny a novinky ze světa softwaru a hardwaru vždy přes toto období jsou minimální (někdy se této sezóně říká „okurková“), dovolím si Vám navrhnout námět na obsah těchto stránek.
  Celkem jste zběhlý co se týče Microsoftu a jeho produktů. A tak jsem si myslel, že byste byl nadšen, kdybyste každý týden autorsky i osobně používal tyto operační systémy: Windows 3.11, Windows 95, Windows 98, Windows XP, čili jeden OS po jednom týdnu a pak napsal o tom článek, jak se systém změnil, jak vaše návyky na pc v dnešní době vzaly za své při používání, zřejmě nejtěžší varianty, Windows 3.11, kde je podpora internetu a přístupu na něj, jaké má systém mantinely. V podstatě by šlo o exkluzivní obsah a zároveň by se jistě našlo dost situací, kdy by se čtenáři usmívali nad vašimi trampoty. Samozřejmě v nouzi v rámci omezení systému by bylo jasné sáhnout po novějším a zaběhnutějším OS. Například W10.

  A docházím k tomu, jak mě to celé napadlo. Windows jsou dnes vyspělým systémem, ať se to někomu líbí nebo ne. Ve starých systémech, neexistovalo, že si automaticky stáhly ovladače a nebo dokonce, že už byly součásti (alespoň základní), že to co mělo fungovat, nefungovalo, pády a zamrznutí systému, aniž by cokoliv člověk na pc dělal… Osobně jsem modrou obrazovku viděl naposledy ve Windows XP a to při kolizi s grafickou kartou.
  Takže používání a popisování do článků výše uvedených systémů, alespoň na ty tři dny v kuse, nejlépe na týden, by mi udělalo radost a určitě nejen mně. Pokud byste to chtěl ještě povýšit, mohl byste produkovat videa s články, kde byste rozvíjel své poznatky. Určitě by se jednalo o exkluzivní a originální obsah.

  Dejte mi prosím vědět, co si o tom myslíte!
  Děkuji.