Dvakrát vylepšené GeForce GTX 560 Ti: 2 GB paměti i přetaktování

0

Ačkoli v nejbližších dnech se zraky ubírají spíše na chystané čistokrevné GeForce GTX 560, společnost Point Of View ve spolupráci s německými TGT představuje své GTX 560 Titanium s 2GB pamětí v přetaktovaných edicích.

Nové modely POV/TGT GTX 560 Ti budou dostupné ve dvou verzích. První nese přídomek Charged, což je u Point Of View synonymem pro „overclocked“. Frekvence grafického jádra a shaderů byly navýšeny na 860 MHz/1721 MHz oproti referenčním 822 MHz/1644 MHz. Paměťové čipy typu GDDR5, tentokrát s celkovou kapacitou 2 GB jsou taktovány jako referenční modely a to na 1002 MHz (4008 MHz efektivně).

Druhý model nese označení Ultra Charged. Jak již název napovídá, jedná se grafiku s ještě více přetaktovanými frekvencemi. Grafické jádro tedy tiká na úctyhodných 911 MHz a shader procesory na dvojnásobných 1822 MHz. Paměti jsou tak jako v prvním případě ponechány na původních hodnotách. Zbylé specifikace zůstávají taktéž beze změny. Na kartách najdeme 384 CUDA jader, 256bit sběrnici, podporu SLI a jako výstupy HDMI dva DVI konektory.

Oba modely jsou chlazeny rozměrným a více než dvouslotovým chladičem. Pro zvýšení stability a zamezení přehřívání zde byl použit i pasiv dosedající na napájecí regulátory. Cenu ani dostupnost obou vyladěných modelů prozatím neznáme, to se ale v nejbližší době jistě změní.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!