Dvanáctijádro Intel Core i9 vyjde za týden, osmnáctijádrové Core i9-7980XE 18. října

56
Zdroj: Intel

U letos vydaných highendových procesorů Skylake-X Intel podle dostupných zdrojů zřejmě dvakrát měnil koncepci a k původně plánovanému desetijádru přidal nejprve dvanáctijádrový model, a poté procesory s 14, 16 a 18 jádry. Výsledkem toho je, že během červnového uvedení platformy X299 do obchodů měly premiéru jen šesti, osmi a destijádra. Nyní už zdá se máme přesná data, kdy se objeví i zbytek. V případě dvanáctijádrového modelu už je to prakticky jen za pár dní.

 

Extrémní Core i9-7980XE

Podle webu WCCFtech vyhlásil termíny, kdy se začnou prodávat, přímo Intel na akci Chinajoy 2017. Tam bylo údajně potvrzeno, že Core i9-7980XE, tedy samotný vršek nabídky, bude vydán 18. října, neboli za nějakého dva a půl měsíce. Pokud se v tento denmají začít prodávat osmnáctijádra, pak pravděpodobně půjde o o současný start všech zbývajících CPU Skylake-X. Lze asi čekat, že tento den by se v obchodech tudíž mohly objevit i levnější verze se 14 a 16 jádry.

Pro připomenutí: nedávno unikly parametry těchto procesorů, podle nichž víme s rozumnou jistotou, že Core i9-7980XE má 165W TDP, 24,75 MB L3 cache a základní takt 2,6 GHz. Maximální turbo pro neupřesněný počet jader je 4,2 GHz a pro jedno nebo dvě konkrétní jádra označená z výroby by měl každý procesor umožňovat takt 4,4 GHz skrze technologii Turbo Boost 3.0. Extrémní procesor ovšem také bude mít extrémní cenovku 1999 dolarů.

Dvanáctijádra příští týden?

Zbývající dvanáctijádro Core i9-7920X má přijít na trh dříve. Už nějakou dobu se u něj mluví o vypuštění tento měsíc, nyní ale zdá se máme konkrétní datum i pro něj. Podle WCCFtechu údajně přijde do obchodů příští týden 12. srpna – zda jde také o oficiální informaci přímo od Intelu, ale nevíme. Kupodivu jde o sobotu a v tento den se z logických důvodů většinou novinky na trh nevypouští. Vysvětlení by možná mohlo být, že v tento den vyprší informační embargo na recenze a bude možné si přečíst testy, ale procesory budou dostupné až o několik dní později.

Termín 12. srpna by znamenal, že Intel Core i9-7920X uvede prakticky vzápětí po Ryzenech Threadripper od AMD. Ty mají totiž s 16 a 12 jádry jít na trh 10. srpna. Nezvyklé datum možná Intel zvolil práva proto, aby novinku konkurence přebil.

Uniklé specifikace 12-18jádrových modelů Core i9 generace Skylake-X (Zdroj: VideoCardz)
Uniklé specifikace 12-18jádrových modelů Core i9 generace Skylake-X (Zdroj: VideoCardz)

Core i9-7920X bude mít s dvanácti jádry a 24 vlákny TDP ještě 140 W a základní frekvenci 2,9 GHz. Standardní turbo bude maximálně 4,3 GHz (ovšem asi ne pro všechna jádra), s Turbo Boost Max 3.0 pak dvě jádra čipu budou moci běžet na 4,4 GHz. Procesor má celkem 16,5 MB L3 cache a všechny výsady konektivity platformy LGA 2066: tedy čtyřkanálové paměti DDR4 a řadič PCI Express 3.0 s 44 linkami. Cena má být 1199 dolarů, což momentálně s DPH vychází na něco přes 32 tisíc korun.

Ohodnoťte tento článek!

56 KOMENTÁŘE

  • Vtipné je, jak si příznivci AMD vykládají o tom, jak AMD donutilo Intel k něčemu, čemu sami nerozumějí. Jen pro zajímavost, Intel své první 15jádro uvedl v 1Q/2014, tedy před 3,5 roky. Tedy opravdu nemusí být zoufalý z toho, že se po třech a půl letech povedlo konkurenci skoro totéž.
   12jádro od Intelu vyšlo před 4 lety. Teď ho jen v trochu upravené podobě dají na trh za poloviční cenu.
   Ve skutečnosti budou prodeje TR i těch nových Intelů zcela okrajové. Chudí na ně mít nebudou a ti, co ten výkon potřebují, ho už dávno v počítači mají.
   Smutné je, že AMD nemá na to, aby na Intel zatlačila v tom nejlevnějším segmentu, aby z toho měli taky něco ti, co se koukají na každou korunu. O těch drahých procesorech se sice pěkně čte (a díky tomu se o nich hodně píše), ale koupí si je opravdu málokdo.

   • @Radek Holecek
    Je to trochu skoda..clovek by myslel, ze mas na vic, nez na tak jednoduchu troling a ze jsi uz pobral trochu rozumu…evidentne jete ne a premerovani pindiku je pro tebe jeste dulezitejsi 😉

    • Ale houby. Jen mě neskutečně štve, že nikdo z vás nevidí, že ty procesory tu nejsou běžné ne proto, že by je Intel nevyráběl, ale prostě proto, že lidé jaksi nemají potřebu.
     Prohlídněte si nějaký test těchto procesorů a zjistíte, že rendrování to zrychlí, ale kolik promile ze všech uživatelů renderuje? Zrychlí to i šifrování, ale i těm, kdo šifrují „on the fly“ je naprosto ukradené, jestli jim to šifruje 2 GB/s nebo 1 GB/s, protože to stejně brzdí ten disk. To samé s nějakou kompresí 7z apod. Jednak to brzdí disk a jednak kolik toho běžný člověk zazipuje, aby ho to trápilo?
     U her je situace taková, že to brzdí grafika. Rozhodně nemá smysl si koupit 2x tak drahý procesor, aby člověk získal 5 % FPS navíc.
     Ukažte mi jedinou testovanou aplikaci, kde si běžný uživatel řekne – hurá, konečně mi to bude fungovat k mé spokojenosti.
     Ale tohle, vy prostě vidět nechcete. Podle vás to Intel schválně bojkotuje a jediné, co ho donutí něco udělat, je konkurence, která přišla s něčím geniálním. Řekl bych, že to geniální bude poslední hřebíček do jejich rakve a konečně zkrachují a zbytek firmy koupí někdo, kdo bude mít na to, aby firmu provozoval a nemusel řešit, jestli první rok vydá desktopový procesor, druhý rok serverový a třetí mobilní a nebo naopak, ale vrhne na trh všechno najednou.
     AMD v dnešní podobě nějak nechce akceptovat fakt, že nadpoloviční většina počítačů, jsou notebooky. Ty jsou omezeny spotřebou, tedy mraky jader jsou jim k ničemu. Software se přizpůsobuje tomu, co lidé používají. Ale ne, AMD vyrukuje s nabušenými stolními procesory a dopadne úplně stejně, jako když přišla s 8jádrovými buldozery. Ano, Ryzeny, Threadrippery a Epycy jsou výrazně lepší, ale opět je tu problém, který se za těch šest let od buldozeru nezměnil. Ta jádra prostě nejsou potřeba, i když tajtrdlík DD bude vykřikovat totéž, co vykřikoval před 6 lety, a to, že je to kvůli neoptimalizaci softwaru.
     Ano, v serverové oblasti mají jádra smysl. Jenže i v serverové oblasti nemá smysl hnát se za počtem jader v okamžiku, kdy mi to nedovoluje spotřeba čipu. K čemu je dobré udělat tisícijádrový čip, když každé jádro poběží na pár stech MHz, celkový teoretický výkon bude dejme tomu několikanásobný, ale cena čipu bude stonásobná?
     Takže ne, nejde mi o přeměřování pindíků. Jen mě vytáčí to nekritické nadšení z AMD a ta naprosto zbytečná kritika Intelu. Toť vše.

     • Warda:
      Kecáte nesmyly. AMD tu teď 6 let nemělo nic a světe div se, i5 za 10k nebyla. Tak proč tvrdíte opak? A o tom, že je AMD zlé a špatné, neříkám ani slovo. Jen zpochybňuju jejich úsudek o tom, co jim vydělá peníze a co ne. A finanční výsledky to potvrzují. Ryzeny uvedli v březnu. A jaký měli zisk za 2Q, kdy už se Ryzeny vesele prodávaly? Žádný. Myslíte, že je zachrnání TR, kterých se prodá ještě řádově méně? Dost pochybuju. Je by zachránil nějaký čip, který by šel do notebooků a prodával se po milionech. Je paradox, že právě na ty mobilní čipy je zaměřen ten výrobní proces, který oni aplikují na ta stolní CPU. Jenže než oni nějaký mobilní čip (postavený na Ryzenu) uvedou, vyrukuje Intel s 10nm mobilními čipy, takže opět dojde k tomu, že AMD přijde s křížkem po funuse a zase nebude žádný zisk.
      Ono o tom to je. Prodávat pod cenou a generovat ztrátu, to umí každý hlupák. Ale je to něco, co si ani ten největší hlupák nemůže dovolit věčně.

     • ad zisk AMD:
      Tam je to o tom, že oni mají ať se děje co se děje nějakých 400-420 milionů USD fixní náklady na běh firmy, administrativu, vývoj, marketing, atd atd. Takže na ty musí vždycky vydělat nějak vydělat.
      Vydělává se na to skrz tržby, ale tržba není zisk, jsou s ní spojené variabilní náklady (výroba toho procáku/GPU). AMD má momentálně marži 33-34 %. Co to znamená? Z tržeb po odečtení variabilních nákladů na výrobu toho zboží zůstane 34 % peněz, které pak až mohou být použity na umoření těch fixních nákladů.
      Takže to znamená, že se dohrabe do zisku tehdy, když mu tržby vylezou někam zhruba/např. nad 1,4 miliardy/kvartál, kde těch 33-34 % pokryje těch 420 milionů fixních nákladů. Další nárůst tržeb se už proměňuje ve zvyšující se zisk. Tj. nejde o žádné prodávání pod cenou, pánové, kdyžtak si načtěte něco o fixních nákladech v základech ekonomie (jako znám to i já, tak to musí být naprosto elementární látka :).

      A teď jestli Ryzen pomohl k ziskovosti: no, zatím úplně ne, protože sice jakože měli provozní zisk, ale po započítání cca 32 milionů úroků z dluhu se to zase přehouplo na účetní ztrátu.
      Ale Ryzen jako takovej evidentně přispěl k tomu, aby ta zráta byla menší, protože a) zlepšil tržby, což je to, co AMD potřebuje, viz výš. b) zlepšuje díky vyšším cenám marže, takže se ta ziskovost dá dosáhnout s o něco nižšími tržbami. Divize Computing a Graphics měl v Q2 o 51 % lepší tržbu, meziročně. Takže ne, evidentně to nějaký vliv má (i když částečně tam měly vliv i ty grafiky).

      Ten rozjezde Ryzenu je postupný, takže se nedá čekat, že bude hned mít maximální efekt v prodejích. Ze začátku Q2 se jich například za měsíc prodávalo míň, než teď v červenci (teda aspoň podle těch dost omezených zdrojů, co na to mám). Navíc jsou jen v retailu, ne ve masových sestavách typu Acer/HP/Dell. Jak bylo správně podotknuto, totéž jsou notebooky. Takže až se Zen dostane tam, tak bude další nárůst tržeb, ten trh má dost velkou setrvačnost.

      Jinak si myslím, že uvedení nejdřív Ryzenu a pak až APU není až tak nestrategické. APU má čtyři jádra a neudělalo by takové vlny a dojem, kterej vyvolán R7 pomůže později APU, ale naopak by to takhle nefungovalo. Navíc čip z R7 se dá použít do serverů. Servery jsou trh, který teď skoro nemá, a mají velkou marži, a ještě navíc to jsou tržby, které by AMD mělo navíc k tomu, co má teď, nikoliv takové, co nahradí část jejich existujících produktů. Viz předchozí, vyšší marže a vyšší tržby -> cesta k ziskovosti. Takže něco, co může přidat 100-200 milonů k tržbě je přesně to, co potřebují.

      Jinak tam ale nejspíš nebyla žádná volba mezi Summit Ridge a Raven Ridge. To APU eveidentně trvalo dýl kvůli integraci GPU a protože se dělalo o krok později kvůli tomu, aby se jádro Zen nejdřív odladilo. Takže to, že přijde skoro o rok pozděj není proto, že by AMD bylo blbý, ale proto, že vývoj prostě trvá ty svoje roky a zkrátit se nedá.

      P.S.
      Argumentace, že to nikdo nechce a kdo to chce, ten si to předítm koupil od Intelu když to bylo o dost dražší, protože… to mi přijde jako takový „přání otcem myšlenky“ když člověk fandí tý druhý firmě.

     • Větší bláboly jsem tu snad ještě neviděl. AMD má největší příjmy za poslední dobu, největší marži v CPU za poslední dobu, prodává procesory nad 5000 jak housky, což se roky nedělo, ale kvůli tomu krachne. Jasně. A to, že Intel přidává jádra jak zjednaný, naprosto mimo plán, že vše urychluje, až tak, že výrobci desek nestíhají testovat je asi náhoda. že nějakých skoro deset let Intel dával stejně jader do segmetů, a najednou je během půl roku navyšuje od LowEndu do Hoighendu je také náhoda?

     • Holecku, vy si sam sobe odporujete v maximalni mozne mire. „..nadpoloviční většina počítačů, jsou notebooky. Ty jsou omezeny spotřebou, tedy mraky jader jsou jim k ničemu.“..kdyz jsou ty jadra k nicemu, proc Intel do nich dava 4jadra, za ktere si necha pekne priplatit? Podle Vasi logiky by museli nejspise stacit 2.. V pristi Intelovske generaci se dockame 6jader v notebocich..proc to Intel dela? Zcela urcite proto, ze je je tam nikdo nechce podle Vasi logiky 😀 Kdyz muze uvest AMD 65W desktopove 6 Jadro..tak se se urcite bude dat uvest 6jadro taky s 45-47W, coz je bezne TDP CPU v noteboocich..
      Se na mne nezlobte, ale vsechny Vase uvahy jsou v nejlepsim, vystrely do tmy..a z dovolenim, dost omezene.

    • tombomino 6.8.2017 at 11:35 .“..kdyz jsou ty jadra k nicemu, proc Intel do nich dava 4jadra, za ktere si necha pekne priplatit““

     Protoze ctyri jadra v noteboocich potrebuji jen profesionalove a narocni uzivatele, kteri ten notebook pouzivaji jako desktop replacement. Ze stejneho duvodu jsou silna ctyrjadra v portfoliu ntb davana temer vyhradne do profi/business sestav.

     „V pristi Intelovske generaci se dockame 6jader v notebocich..proc to Intel dela? “

     Protoze mu soucasna technologie umoznuje dat do ntb sestijadro tak, aby ten notebook nepotreboval dvoukolak s bateriemi na rozumnou vydrz. Bezpochyby to bude top model za patricne $$$, rozhodne ne mainstream.

     • Vsechny NTB, ktere maji vykonejsi grafiku, urcene ke hrani maji Intelovske 4jadro, takze tvuj komentar „Protoze ctyri jadra v noteboocich potrebuji jen profesionalove a narocni uzivatele. Ze stejneho duvodu jsou silna ctyrjadra v portfoliu ntb davana temer vyhradne do profi/business sestav.“ LOL
      Takze, kdyz nekdo hraje na NTB s podelanou GF 950m tak je narocny uzivatel LOL LOL
      Ty jsi fakt marny 😀

     • No, je otazka co muze hrat s 950kou, ale ano, i to je to urcite narocny uzivatel. Nenarocny uzivatel dela office, fotky z dovoleny a web. Na to ctyrjadro fakt nepotrebujes. Ehm, LOL, LOL, LOL, ty jsi uplne mimo realitu, rudokozec spatne placeny AMD? Ja jen abych sem zapadl.

     • Hnizdo, takze grafika ktera stezi preharaje nektere hry ve FullHD je pro Tebe pro „narocne“ uzivatele? Jako Opravdu? Jako i Hnizdo opravdu? To opravdu chces trolit az tak tupe? LOL
      “ Nenarocny uzivatel dela office, fotky z dovoleny a web.“ .. na to nepotrebujes ani notebook, ani desktop, to udelas dneska na tabletu..
      Tvoji logikou, kdyz nekdo hraje hry na desktopu a ma v tom 7400 4jadro tak je „narocny“ uivatel? LOL Mel by tam mit asi I3 co? 😀
      Sorry hnzdo, ale tak hloupe komentare, to je i na tebe pod uroven..

     • Podle tvych prispevku jsi sam dement, ktery prdlajs vi, ale ma potrebu neustale zduraznovat „Intel je nejlepsi“ a zije si akorat ve sve modre bubline.
      Ja to nepotrebuji zkouset, protoze znam lidi, co to takhle delaji a ne jen na tabletu, ale dokonce i na mobilu. Toz e ty vis zase prdlajs, mne neprekvapuje. To koneckoncu ukazujes v kazde diskusi 😀
      Jsi trosku ptaci mozku zaspal dobu..

     • Ja nerikam, ze to nejde. Rikam zkus to. Nicmene pokud nekomu staci na tuto praci vykon ARMu, zcela urcite nepotrebuje notebookove x86 ctyrjadro, natoz desktopove, ze 🙂 Koneckoncu, i na mobilech se dat hrat 🙂
      Hlavne bylo uzasne jak jsi bojoval za ctyrjadra v noteboocich, zatimco jsi ted „prokazal“, ze je vlastne „nikdo nepotrebuje“, ze?
      Kdyby ses ty muj maly hlupacku aspon podival na co reagujes.

     • Hnizdo, ja myslim, ze dnes nemas svuj den 😀 Obrmajer totiz doporucil R3 oproti I3 a i5 … myslim, ze jedna z tvych poslednich bast vzala za sve 😀 A dokonce napsal, ze ma i3 slabsi vykon :D.. Jak tohleto teda rozdychas to uz fakt nevim 😀
      „Pokud si koupíte Ryzen 3 do herního stroje, přetaktujte jej na 3,8–3,9 GHz a budete spokojení s výkonem po všech směrech. Intel v tomto segmentu nabízí buď stejně drahé Core i3 se slabším výkonem nebo stejně výkonné, ale dražší Core i5. Ryzen 3 s levnou deskou se jeví jako lepší volba.“
      ps: a jinak uz neodpovidej, opravdu mne nebavi ztracet cas vyvracenim nesmyslu 😉

     • hnizdo 7.8.2017 at 10:50
      Zkus to, demente.

      Hnízdo opět začíná s urážkami a když se mu to vrátí, tak se rozčiluje. Pěkně se nám ptáček vybarvil. Naplno se ukázalo jeho agresivní chování..
      Teď už je očekávám jeho klasický finish typu „lžeš a odteď jsi skončil!“
      😀

     • Aznohh 7.8.2017 at 12:48 „Hnízdo opět začíná s urážkami a když se mu to vrátí, tak se rozčiluje. “

      Ja nikdy nezacinam a nikdy jsem nezacinal urazkami, mily pane, ale jsem ochoten klesnout na uroven oponenta, zvlaste v priapde Tromba a tebe. Prvni osobni napadani Tombo zacal zde „tombomino 7.8.2017 at 10:01″ , zatimco muj predchozi prispevek byl jako vzdy zcela neutralni.“ hnizdo 7.8.2017 at 9:18 ..“

      Neboj se, ja si davam specialne u vas dvou hulvatu specialne pozor 🙂

      Velmi ilustrativni jsou vase dve reakce na R. Holecka Aznohh 4.8.2017 at 21:52 a tombomino 4.8.2017 at 22:31 . Pan Holecek byl zcela k veci a vase dve reakce dokonale ilustruji, kdo tu zacina s dehonestaci protivniku.

      To ty a Trombo jste udelali z tohohle webu totalni zumpu dusevnich zvratku, nikoliv ja. Je hezke jak di pri vasi nekonecne hlouposti dokazete nabehnout na vidle vasimi vlastnimi prispevky na teze strance :))

     • A jeste pridam Azznohovi reakci opet na zcela neosobni prispevek:
      Aznohh 5.8.2017 at 17:39

      Mimochodem, az do teto doby, viz cas prispevku, nedal azznoha jediny fakticky prispevek, venuje se vyhradne urazeni a napadani ostatnich uzivatelu. Jako obvykle.

     • Výborně! A máme to zdokumentováno. Hnízdo napadl jednoynačně jako první uživatele tombo osobní urážkou. Každý si to tu může přečíst, že jsi začal urážet ty. Narozdíl od tebe jsem v této diskusi nepoužil ani jednu urážku. Teď jsi se usvědčil jednoznačně, každý vidí jaký jsi lhář a jakékoliv tvoje další příspěvky jsou již bezpředmětné, protože prolhanému Hnízdu už nikdo nikdy věřit nebude! 😀

     • @Aznoh..hele dneska musime byt na Hnizda hodni…ma tezky den..Obrmajer, jeden z poslednich piliru i3, dneska konstatoval, ze je lepsi si koupit r3. Nevim, co si ted Hnizdo pocne..jeho 2 silne ST jadra nebyli doporuceny a o 25% slabsi jadra (dle Hnizdovy SuperPi matrice 😉 ) jadra R3 jso doporuceny..Tragicky den to pro pocitacovou komunitu .. :))
      Co ted se vsem temi programy, ktere pojedou tak pomalu 😀

     • Azznoho, vis, urazka neni jen to co rikam ja, ale i to co rika tombo zde tombomino 7.8.2017 at 10:01 a zde tombomino 7.8.2017 at 10:02. Taky to co rikas zde Aznohh 4.8.2017 at 21:52 a zde Aznohh 5.8.2017 at 17:39 a zde tombomino 4.8.2017 at 22:31.

      Jakmile zacne nekdo prvni, ma druhy pravo adekvatne reagovat, i kdyz priznavam, tohle mi nejde, na dehonestaci a urazky jste tu experti vy dva. V tomhle vas nepreperu. A ani nechci.

      Takze jedine, co se skutecne prokazalo, ze vy dva s tombem se misto relevantnich reakci vzdy jako prvni zamerujete na dehonestaci a urazky. Take se prokazalo, ze oba dva ve svem hlupactvi a hulvatstvi neustale lzete i pres to, ze se vyse nachazeji nezpochybnitelne dukazy proti vasim tvrzeni.

      Koho chceete presvedcit? Mne? Ctenare? Ma to mysl, kdyz se staci podivat? Kdo myslite ze vam bude tleskat?

     • A jako obvykle usvědčený lhář a podvodník Hnízdo pokračuje ve své snůšce lží. Takže dle Hnízda beru hned první příspěvek na který odkazuje a který má obsahovat urážku od Tomba:
      „Vsechny NTB, ktere maji vykonejsi grafiku, urcene ke hrani maji Intelovske 4jadro, takze tvuj komentar „Protoze ctyri jadra v noteboocich potrebuji jen profesionalove a narocni uzivatele. Ze stejneho duvodu jsou silna ctyrjadra v portfoliu ntb davana temer vyhradne do profi/business sestav.“ LOL
      Takze, kdyz nekdo hraje na NTB s podelanou GF 950m tak je narocny uzivatel LOL LOL
      Ty jsi fakt marny 😀“

      A kvízová otázka pro dnešní ráno za 3 modré bludišťáky je: kde je ta urážka??

      Versus citace příspěvku lháře Hnízda pro Tomba: „Zkus to, demente.“
      Ano, tohle je velmi jednoduché, protože jde nejen o urážku, ale dokonce o nadávku, takže odměnou budiž jen 1 modrý bludišťák.

      Běž se léčit!

     • A co se týče mě, tvrdíš že můj příspěvek je urážka:
      Aznohh 4.8.2017 at 21:52
      „Dal bych ti plusko za trolling. Až mi slza ukápla smíchem.“

      Přitom jde o přesný opak, uživatele Holečka chválím a jeho příspěvek označuji za hodnotný, protože mě pobavil. Lháři Hnízdo, rozdíl mezi urážkou a pochvalou pozná i moje pětiletá neteř!

     • „A kvízová otázka pro dnešní ráno za 3 modré bludišťáky je: kde je ta urážka??“

      „Přitom jde o přesný opak, uživatele Holečka chválím a jeho příspěvek označuji za hodnotný, protože mě pobavil. “

      Je skutecne fascinujici pozorovat, co je tenhle „clovek“ schopen napsat za silene bludy, zrejme v presvedceni, ze 100x opakovana lez a spinning faktu nekoho dokaze zcela zblnout a ta se stane pravdou . Ale koneckoncu, dnes a denne stejne funguji media, placeni aktiviste, placeni politici, lidi venujici se faktum jsou pronasledovani, nalepkovani a dehonestovani. Nedivim se ze to prosakne i do obycejnych, no, lidi.
      Inu, podivam se sem zase zitra, abych si aktualizoval pageshot do sbirky.

     • Trhaci, ja ti to klidne napisu znovu:

      „hnizdo 7.8.2017 at 10:50
      Zkus to, demente.“

      Ano, napsal jsem to po urazkach Kranga a napisu to klidne znovu a klidne i tobe – jsi lhar a dement, Trhaci. Mohu si to dovolit, nebyl jsem prvni, kdo zacal urazet. A vyhrazuji si pravo reagovat adekvatne.

     • Jsi první kdo začal urážet a první kdo tu začal s nadávkami. Každý, kdo si to tu přečetl, si dávno udělal si na tvoji – na internetu nechvalně proslulou a ulhanou osobnost – dávno názor.

   • trolujes statecne… opravdu Ryzeny Intel k nicemu, vubec k nicemu nedonutili… 🙂 jinak k tomu, co si Intel drive uctoval za procaky… citace komentu z jedne Zlobrovy oslavne recenze na Intel…

    jinak ale diky autorovi za velice pekny a hodne vypovidajici graf v clanku… procesor od Intelu za 46k je o 6,4% vykonejsi nez procesor od AMD za 14k …

    🙂

    takze asi tak Intel trolliku… 🙂

    • Chápete mé komentáře úplně opačně, než byste měl. Já lituju, že AMD bohužel Intel do ničeho nenatlačilo, To, co si dříve Intel účtoval za procáky si za ně účtuje stále, alespoň za 99 % z nich. AMD bohužel neovlivnilo cenu Intelu v mobilním segmentu (víc jak 50 % trhu) a v naprosté většině desktopového segmentu.
     A to, že si budete nalhávat, že ovlivnilo cenu v serverovém segmentu, je jen nalhávání, stačí si udělat graf poměru cena/výkon u Xeonů a zjistíte, že tam šel ten poměr nahoru bez ohledu na to, jestli AMD něco nabízelo nebo nenabízelo (tam totiž Intel potřeboval vylepšovat, protože jinak by zákazníci neupgradovali svá datacentra).
     Takže kde to AMD na Intel zatlačilo? Ve skutečnosti skoro nikde, což je vidět i na finančních výsledcích. Intel rekordní 2Q v histrorii, AMD opět ve ztrátě.
     Koupil byste si ten Intel za 46k? 99 % lidí si ho nekoupí ani o tom neuvažuje, zatímco ti samí lidé si to AMDčko za 14 taky nekoupí, ale už o něm alespoň mohou uvažovat.
     Bohužel AMD na to, aby na Intel zatlačilo cenově, nemá. Je to krásně vidět na Ryzenech 3. Tam už to není o slevě na polovinu či alespoň stejný výkon a o desítky procent menší cena. Tam je to tak, že AMD je u stejné ceny výkonnější o jednotky procent.
     Já tu nepropaguju Intel, já bych hrozně rád, aby AMD přišlo s něčím, na čem vydělá. Jenže to, na čem něco vydělá, protože to vážně v některých ohledech natrhne Intelu řiťku (Ryzen 7 a vyšší), bohužel nestačí ani na to, aby se firma dostala do černých čísel. A nižší modely to nezachrání, protože výrobně je stojej stejně jako ty vyšší a přes agresivně nastavenou cenu to už taková bomba v porovnání s Intelem ve stejné cenové kategorii není.

     • 😀 To je komik, hoďte na něj někdo síť !
      Kdykoliv když někdo napíše „ti, co ten výkon potřebují, ho už dávno v počítači mají“ tak vím, že jakákoliv další diskuse je bezpředmětná. Tenhle človíček nemá ani elementární ekonomické znalosti.

     • @Radek.. mas firmu a nebo delal jsi alespon nekdy pro firmu od jejiho vzniku? Podle toho co pises, tak nemas poneti, jak neco v praxi funguje. AMD je z urciteho pohledu v mnoha segmentech v pozici „nove zacinajici“ firmy (v urcitych tech segmentech nebyla roky pritomna). Krivka toho, jak ti roste obrat stoupa a trva to urcity dlouhy cas. Vetsinou roky. Kdyz firma zacina, tak ma treba 3-5 lidi, jak ji stoupaji zakazky a obrat, tak je lidi 10 za rok treba 20 za 5 let 50, atd… Nemuzes cekat ze za 6 mesicu se stane nejaky zazrak. AMD se musi zpatky zahackovat k OEM vyrobcum HW. Jeste nevydala ani Ryzen pro Notebooky, atd. Nabeh vsech teh veci trva. A i pak je tu porad riziko.
      Mas nerelane predstavy, ktere pak promitas do svoji analyzy, ktera je postavena na vode.
      Tvoje predstava ze AMD nevyvorila zadny „tlak“ je uz jen perlicka. Kdyz by jsi aspon cetl novinky tady cnews, tak se tu mluvi o Roadmapach Intelu. V roadmape Intelu pro rok 2017 nebylo ani jedno 6 jadro. A najednou ma v srpnu byt 6jadro vydane. Oni to asi delaji ze soucitu, co?
      HEDT platforma pro rok 2017 mela koncit na 10 jadru…a hele, Intel vydava najenou az 18 jadro.. opet jako to nahoda..soucitny to Intel..
      i3 dostavaji dalsi refresh s vyssimi takty,…svete div se..Kaferybnik posune celou svou nabidku nejspise o jednu radu dolu..ten Intel, ten to s nama najednou mysli ale dobre,co? 😉
      Divej se na to trosku selskym rozumem a ne nejakyma vlasntima fantazema.

    • neo029 5.8.2017 at 14:50 „opravdu Ryzeny Intel k nicemu, vubec k nicemu nedonutili… “

     Takze si to shrneme. V desktopu intel urychlil kafe o 4 mesice. No ty brdo. V Hedt posunul intel cenove cpu o jeden stupen doleva + par xeonu prelepil nalepkou i9. Dobry. Revoluce. Revoluce?

     Jen opticke a papirove reakce. Jednak intel reagovat nemuze i kdyby bylo na co – procesor nevytahnes z klobouku – a jednak v profi segmentu mu amd nemuze se svymi kapacitami nadelat vaznejsi skody, alespon v horizontu dvou let. A co bude potom teprve uvidime.

  • Je krásně vidět, jak měl Intel toto vše dávno přichystané a jen čekal, až ho trh donutí to vypustit, velké díky AMD! 🙂

   Taková škoda, že Radeon divizi se tak nedaří zatím a Vega asi nebude tak úspěšná jako Ryzeny, protože bych opravdu rád viděl, co by Nvidia vypustila, pokud by Vega rozcupovala 1080Ti…

  • Saruman> Nie že by taký výsledok bol vylúčený, ale zatiaľ tomu nič nenasvedčuje. Závisí aké frekvencie si budú tie čipy držať v plnej záťaži, čo sa odvíja aj od nastavení základnej dosky … a či pri tom neprekročia svoje TDP.