DVB-T2 už je v Brně a Ostravě. Víme, kde odstartuje v květnu a červnu

4
Ilustrační foto
Ilustrační foto (zdroj: bykst / Pixabay)

Přechodový multiplex DVB-T2 je dostupný již pro 43 % české populace. Začátkem března síť odstarovala na pražských vysílačích Žižkov a Cukrák (kanál 31), od 20. dubna ji mohou naladit i v Brně (Hády a Barvičova) a Ostravě (Hošťálkovice a Hladnov). V obou městech na kanále 28.

České Radiokomunikace již zveřejnily také pokrývací plán na další měsíce. V květnu DVB-T2 zamíří do Jihlavy (Javořice) a Votic (Mezivrata) na kanál 28, v červnu pak do Plzně (Krašov) a Liberce (Ještěd) na kanál 31. Pokrytí populace se rozroste na 51, respektive 69 procent.

DVB-T2 v květnu a červnu 2017
DVB-T2 v květnu a červnu 2017

Do jara 2018 chceme pokrýt více než 99 % území ČR a dát tak divákům čas na to, aby mohli na nové vysílání přirozeně přejít. Na trhu je nyní více než 800 certifikovaných televizorů a set top boxů, které umí nové vysílání přijímat a společně s výrobci pokračujeme v jejich testování. Snažíme se o to, abychom lidem zachovali do budoucna možnost televizního příjmu zdarma, kterou nyní mají,“ říká generální ředitel CRA Martin Gebauer.

Přechodový multiplex aktuálně šíří 14 programů: Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Prima Max, Barrandov, Barrandov Plus, Kino Barrandov, Barrandov Family, Óčko, Óčko Gold, Óčko Expres, Šlágr a TV Noe. Všechny v SD rozlišení a ve formátu HEVC (H.265).

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

      • S tím se u těch přechodových muxů trochu počítalo, protože kapacity je málo a kanálů v současných muxech DVB-T je hodně. Po zrušení DVB-T už tam snad nebudou cpát 15 SD kanálů. A pokud ano, tak se do té doby doufejme zlepší enkodéry H.265. 🙂