Dvě nové skříně pro HTPC od SilverStonu útočí na zákazníky nízkou cenou

0

HTPC sestavy se většinou osazují do skříní typu desktop, tedy do takových, jejichž výška je nižší než šířka a délka. Společnost SilverStone má ve své nabídce velké množství takovýchto modelů, ze kterých si určitě vyberete ten správný. Výrobce ovšem neusíná na vavřínech a na trh chystá další dvě skříně primárně určené pro HTPC.

SilverStone Grandia GD09

První představená novinka nese označení Grandia GD09. Skříň měří 440 × 358 × 170 mm a váží 4,2 kg. Vnitřní prostor pojme základní desky formátu micro ATX, ATX a dokonce i E-ATX. Pro rozšiřující karty je připraveno sedm slotů, maximální délka může dosahovat až 310 mm. Pozice pro napájecí zdroj je kompatibilní s formátem ATX.

Pevné disky mají své místo v přední části skříně. Bohužel se budete muset spokojit pouze se dvěma pozicemi pro 3,5″ modely a jednou pro menší 2,5″ disky. HTPC sestavy si ale většinou vystačí s jedním systémovým diskem a pro ostatní multimediální soubory můžete případně pořídit NAS. Pro příznivce optických mechanik je připravena jedna 5,25″ šachta.

Velice dobře je vyřešené chlazení. Levý bok skříně ukrývá jednu pozici pro 120mm ventilátor, pravý bok má tyto pozice dokonce dvě. Jedna z nich je již osazena ventilátorem s rychlostí 900 ot. / min a maximální hlučností 18 dBA. Všechny tyto pozice jsou vybaveny odnímatelnými prachovými filtry. Pokud by se vám zdálo proudění vzduchu nedostatečné, můžete ještě osadit dva 80mm ventilátory na zadní stranu skříně.

Tlačítka pro zapnutí a reset PC jsou osazena trochu nešikovně až u spodní hrany čelního panelu. V jejich blízkosti je také dvojice portů USB 3.0 a konektory pro audio.

SilverStone Grandia GD10Druhý představený model se jmenuje Grandia GD10. Vnitřní konstrukce je shodná s předchozím modelem, jediné v čem od sebe skříně liší je provedení čelního panelu. GD10 má totiž pozici pro optickou mechaniku i tlačítka pro spuštění a reset PC schované za uzamykatelnými dvířky. Posouzení tohoto řešení nechám na vás, osobně bych ocenil alespoň umístění tlačítka pro spuštění mimo prostor krytý dvířky.

Díky tomu, že výrobce použil na konstrukci pouze ocel a plast, se cena modelu Grandia GD09 vyšplhala pouze na 1890 Kč. SilverStone Grandia GD10 zatím žádný z českých obchodů ve své nabídce nemá, cena by však měla být zhruba stejná. Mezi HTPC skříněmi se jedná o poměrně nízké částky, což jistě ocení velké množství potencionálních zákazníků.

Zdroje: SilverStone 1, 2

Ohodnoťte tento článek!