Dvojice ambiciózních skříní od Enermaxu, Hoplite a Clipeus

0

Enermax představil hned dvě počítačové skříně a to včetně nové vlajkové lodi. Jde o modely Enermax Hoplite a Enermax Clipeus. Názvy jsou odvozeny od starověkých bojovníků, s trochou nadsázky by bylo možné proti sobě postavit tyto skříně a středověké rytíře série Lancool First Knight.

Enermax Hoplite je nový špičkový model, sázející na tu nejlepší výbavu. Soupis vlastností začnu u předního čela, spodní dvě pozice jsou navrženy ke snadnému přístupu k hot-swap pozicím. Stejně tak přístup k přednímu regulovatelnému ventilátoru Enermax Vegas nebude díky umístění na otevíratelných dvířkách žádný problém. Ventilátor je podsvícený a umožňuje přepínat mezi jedenácti různými režimy s různými barvami a světelnými efekty. Mezi režimy je naštěstí i možnost celou estrádu vypnout. Čelní panel je vybaven dvěma porty USB 3.0, jedním konektorem eSATA a dvojicí audio konektorů.

Hoplite

Pravá bočnice s vrškem skříně jsou mohutně perforovány s možností instalace dvou 12cm a dvou 12/14cm ventilátorů. Na horní části skříně objevíte další hot-swap pozici, do které se zasunují 2,5″ i 3,5″ disky podobně jako topinky do topinkovače.

Hoplite

Uvnitř je vcelku promyšlený prostor se zdrojem dole, otvorem v plechu základní desky k instalaci chladičů bez vyjmutí základní desky z počítače a několik průchodek na kabely. Mírně mě zklamala informace o použitých materiálech, skříň je vyhotovena z plechů z SECC oceli o tloušťce 0,6 a 0,8 mm. Do skříně nainstalujete až čtyři 5,25″ mechaniky, šest 3,5″ zařízení (dvě z toho jsou hot-swap) a dva 2,5″ disky.

Hoplite

Enermax Hoplite bude dostupný od příštího týdne za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 119,90 €
(2500 Kč) včetně daně.

Druhý model, Clipeus, nemíří zdaleka tak vysoko, ale disponuje také několika zajímavými přednostmi. Podobně jako u skříně Hoplite je předinstalován ventilátor Enermax Vegas, opět s možností světelné show. Průzor na ventilátor je dvojí, liší se podle druhu skříně, kterou si vyberete. První je tradiční perforovaný plech, pod nímž je modro červený ventilátor. Druhý model je osazen průhledným akrylátem (naštěstí s otvorem uprostřed), pod kterým bliká ventilátor s modrými a bílými diodami.

Clipeus

Kromě předního ventilátoru je skříň dodávána i se zadním, tentokrát již klasickým ventilátorem. Bočnice jsou připraveny perforace k uchycení dvou přídavných kusů. Na čelním panelu máte k dispozici dva konektory USB 2.0 a dvojici audio konektorů.

Clipeus

Zdroj se opět montuje vespod skříně, lepšímu přísunu vzduchu napomáhají 2cm nožicky. Výrobce nezapomněl na otvor v plechu pod základní desku, ani pro otvory na vedení kabelů. Skříň pojme čtyři 5,25″ jednotky, jednu externí 3,5″ mechaniku a čtyři klasické disky.

Clipeus

Skříně budou dostupné od příštího týdne. U obou modelů je stanovena výrobcem doporučená maloobchodní cena 59,90 € (1500 Kč) včetně daně.

Zdroj: Enermax (1,2, TZ Enermax)

Dvojice ambiciózních skříní od Enermaxu, Hoplite a Clipeus

Ohodnoťte tento článek!