Dvojice nových minibooků od Samsungu

0

Minibooky hýbou světem, lidé jsou po nich lační a Intel jistě se svým Atomem vydělává těžké peníze právě na těchto zařízeních. Ani jihokorejský výrobce nevybočuje ze zavedeného trendu a drží se právě tohoto malinkatého (a bohužel dost slabého) procesoru.

Vezměme si prvně na paškál Samsung N130, který je slabší, než bratříček N140. V jeho útrobách tepe 1,6GHz Intel Atom N270, množství RAM je pak standardní jeden gigabajt. Pevný disk je jako vždy relativně malý, 160 GB dneska není žádná kapacita.

Samsung N130

Z dalších parametrů stojí za zmínku 10,1″ LED displej, WiFi, Bluetooth, čtečka karet a 0,3 megapixelová webkamera. Reproduktory mají udávaný výkon 1,5 W, minibook bude dodáván s tříčlánkovou baterií.

Vybavenější sourozenec, Samsung N140, se liší procesorem, výrobce se rozhodl osadit jej Atomem N280, který má o 60 MHz vyšší pracovní takt, než nižší model. Zvuk se bude linout již z 3W reproduktorů, potěší přítomnost rovnou šestičlánkové baterie. Ostatní parametry jsou nachlup stejné, jako u N130.

Samsung N140

Minibooky zatím nemají cenu, vzhledem k parametrům bych ale očekával naprosto adekvátní cenu vzhledem ke konkurenci. Obě zařízení budou dodávaná s balíčkem Microsoft Office, zajímavé je použití služby Microsoft SkyDrive jako zálohovacího řešení (webová kapacita 25 GB).

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář