Dvoučipová GeForce GTX 460 od Zotacu

0

Pěknou zajímavost představila firma Zotac, není sice jasné, jestli se tato karta dostane do běžného prodeje, ale přesto na ni stojí za to upozornit. Jedná se o dvou čipovou GeForce GTX 460, na jednom PCB tedy najdete dvě jádra GF104, každé s 336 CUDA jádry, 1 GB paměti DDR5 na 256b paměťové sběrnici, opět dvakrát pro každé GPU. Není vyloučená ani verze s 2× 2 GB. Frekvence nejsou známé.

O propojení obou grafických čipů se stará starý známý čip NF200, který se stará o dělení PCIe linek a také je díky němu možné tuto kartu provozovat i na základních deskách, které nepodporují SLI. Z grafických výstupů na první pohled zaujme čtveřice DVI, ale bystrému pozorovateli jistě neunikne ještě konektor mini-HDMI krčící se bokem. Proto také bude moci využít s touto jedinou kartou 3D Vision Surround.


Karta také má i SLI můstek, takže půjde (na deskách, které SLI podporují) zapojit dvojice těchto karet do Quad SLI. Tomu všemu však odpovídá i napájení – vyžaduje dva osmipinové konektory. Zajímavostí u napájení je také použití filtrovacího kondenzátoru Proadlizer, který zajišťuje lepší stabilitu při vyšších frekvencích. Náročnost napájení společně s chlazením bude jistě důvod, proč pravděpodobně nikdy neuvidíme dvoučipovou kartu založenou na čipech GF100.

Zdroj: EXPreview, TechPowerUp


Ohodnoťte tento článek!