Dvoujádrové Nano až v roce 2010?

0

Fudzilla a TechConnect Magazine dnes přišly se zprávou, že první dvoujádrový procesor z produkce tchajwanské VIA Technologies bude dostupný až v průběhu roku 2010. Doposud se přitom předpokládalo, že dual-core Nano bude vydáno v příštím roce. Zdrojem informace je tato roadmapa:

Obrázek pochází z reportáže serveru PC Watch z Embedded Technology Expo 2008 (Google překlad do angličtiny zde). Ze snímku se dozvídáme, že v červnu 2009 začne masová výroba procesorů Nano-E určených speciálně do embedded zařízení a že první vzorky „Dual Core Nano“ budou k dispozici odhadem v prosinci a náběh výroby ve velkém je plánován na červen roku 2010. To by znamenalo, že dvoujádrový Atom od Intelu se během své morální životnosti nedočká soupeře.

Připomeňme, že dvoujádrové Nano má být narozdíl od dvoujádrového Atomu monolitický čip. Zatímco výrobu jednojádrové varianty 65nm postupem svěřila VIA japonskému Fujitsu, zakázku na dvoujádra podle starších zpráv dostane TSMC, hovořilo se využití low-power 45nm technologie. Podle oněch starších zpráv se ale výroba dvoujádrového Nano měla rozjet už v první polovině roku 2009. Buď bylo tedy mezitím vydání odloženo, a nebo někdo na výše vyobrazený slajd zapomněl napsat, že data se týkají později vydané embedded varianty…

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!