Dvoujádrový Atom odložen

0

Původně prý Intel plánoval začít hromadnou výrobu dvoujádrových Atomů (procesory měly nést modelové označení Atom 330) v červenci/júli. Poptávka po jednojádrových Atomech 230 je ale tak vysoká (i přes omezení, která mu sám Intel klade do cesty), že Intel odložil vydání dvoujádrových variant. Atomu 330 se tak dočkáme nejdříve v září/septembri s tím, že podrobnější plány Intel zveřejní v srpnu/auguste.

Bohužel pro nás, zákazníky, alternativa k dual-core Atomu na trhu není a nebude. Dvoujádro vycházející z VIA Nano přijde na trh až příští rok, chystaná odpověď AMD na Atom je zatím pouze také jednojádrová.

Další střípky, které DigiTimes zmiňuje, vás asi příliš nepřekvapí, pokud jste pozorně četli novinku věnovanou roadmapě procesorů Intelu. Pouze doplňuje, že nejen Core 2 Quad Q9650, ale i pomalejší Q9550 budou z nabídky oficiálně vyřazeny v prvním kvartálu a ve vyšší střední třídě zůstanou pouze nové procesory s jádrem Bloomfield (architektura Nehalem). Ty hodlá Intel vypustit v průběhu čtvrté čtvrtiny roku 2008.

Zdroj: DigiTimes

Ohodnoťte tento článek!