E-mailovou schránku u Seznamu můžete sdílet s jinými uživateli a nemusíte jim ani dávat heslo

0

Seznam do svého webového pošťáka integroval zajímavou funkci – sdílení schránky. Majitel jedné schránky může přidělit práva ke čtení i psaní dalším uživatelům. Stačí zadat jejich adresy do nastavení (zde), hesla nepotřebují. Takovým lidem se pak automaticky přidělí přístup a ve svých schránkách u jména uvidí šipku s rozbalovacím menu, ve které si mohou adresu přepnout.

 

Schránky lze přidělit jen lidem, kteří mají rovněž účet na Seznamu, tj. s adresou @seznam.cz, @email.cz, @post.cz, @spoluzaci.cz, @stream.cz, @firmy.cz, případně vlastní domény. Přidělení práv je možné také zpětně zrušit.

Funkce má pár zásadních much. Uživatel, který dostane práva ke sdílené schránce, se o této události nedozví. Musí si všimnout miniaturní šipky u své adresy v horní liště. Naopak majitel sdíleného účtu zase nezjistíí, co druhá osoba se schránkou dělala. Akce se nikde nelogují.

Přepínání schránek
Přepínání schránek

Praktickým a bezpečným užitím sdílení schránek je tak především možnost přepínat více účtů jednoho uživatele. Pokud máte více schránek, budete se moci snadno přepínat i bez opakovaného přihlašování/odhlašování či používání více prohlížečů.

Nastavení sdílení
Nastavení sdílení

E-mailovou schránku u Seznamu můžete sdílet s jinými uživateli a nemusíte jim ani dávat heslo
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas