E-mailový klient TouchDown se blíží do Windows 8 a Windows RT

0

Nemá smysl si nic nalhávat. Ačkoli se nám e­‑mailový klient Pošta zdá dostatečně použitelný pro obyčejné procházení zpráv, pro řadu (mírně) pokročilejších uživatelů představuje zklamání. Neumí totiž skoro nic, slouží skutečně jen k základnímu použití. Mnozí od dotekové aplikace pro Windows 8 a sesterská Windows RT zkrátka očekávali více. Situace se zlepšuje, Microsoft funkce pomalu přidává a časem snad svého e­‑mailového klienta vypiluje, do té doby by ale někteří rádi viděli alternativu. Dobrou zprávou je, že jedna alternativa se právě klube na svět.

Tip: Yahoo vydalo e­‑mailového klienta pro Windows 8. Je lepší než Pošta?

Nemyslíme teď desktopový Outlook, který byl údajně vyroben, ale momentálně se rozhoduje o jeho osudu. Na rozdíl od něj aplikace TouchDown skutečně vyjde, víme to jistě. Tento projekt se rozjel na platformách Android a iOS, podporuje dokonce ve firmách oblíbený Exchange ActiveSync. Od tohoto protokolu naopak upouští Google, od ledna jej přestane nabízet zdarma, ponechá ho pouze platícím zákazníkům. I právě díky zmíněné podpoře by mohl TouchDown představovat zajímavou alternativu k Poště. Záleží na tom, jako funkce nabídne, ale v současnosti se nemusíte moc snažit, abyste integrovaného klienta v Osmičkách trumfli.

 

Pošťáka si již v případě zájmu můžete vyzkoušet. Beta nicméně není dostupná ve Windows Store, k instalace vede cesta poměrně trnitá, na daném zařízení budete si získat licenci pro vývojáře. Postup byl ale vývojáři z týmu NitroDesk značně zjednodušen. Návod, jak aplikaci nainstalovat, naleznete na oficiálním webu. TouchDown bude s největší pravděpodobností ve finále zpoplatněn. (Verze pro iOS stojí 20 dolarů.) Kromě e­‑mailu zvládá samozřejmě synchronizaci kontaktů nebo kalendáře. Jedná se o výkonný nástroj do každé kanceláře.

Jak moc výkonný a použitelný bude, se přesvědčíme snad brzy, až opustí vývojové stádium. Zazáří zřejmě hlavně ve Windows RT, kde kromě Pošty od Microsoftu momentálně není jiné alternativy. Desktopové programy od třetích stran tu nefungují. Další informace naleznete na adrese nitrodesk.com. Mimochodem, vývojový tým tvoří bývalí zaměstnanci Microsoftu.

Touchdown
Touchdown | Foto: NitroDesk

Touchdown Touchdown Touchdown

Zdroj: ZDNet via WinSource

Ohodnoťte tento článek!