E-mailový klient ve Windows 10 nabídne prioritní poštu také účtům ve službě Gmail

Když Google nechce, Microsoft se snaží díry zalepit sám.

1
Pošta ve Windows 10
Pošta ve Windows 10

Microsoft chce nabídnout lepší integraci Gmailu ve svém e-mailovém klientu, který najdete ve Windows 10. Během února začal testovat prioritní řazení e-mailů, které je dnes dostupné skoro všem. Paradoxně jej mohou využít jen ti, kdo vlastní účet ve službě Outlook.com (či v Office 365), která tuto funkci ve webovém prostředí neobsahuje.

Obráceně to má Gmail. Na webu prioritní třídění existuje, ale není možné jej využívat v Poště. To přestává platit s novou verzí Pošty, která umožňuje používat prioritní třídění také s Gmailem. U této služby je dále nově podporováno sledování zásilek a další akce pro cestování, tedy sledování letů. Což nejspíš v Česku moc nevyužijete.

Zajímavá je hlavně prioritní pošta, ale není bez zajímavosti, jak je podpory těchto novinek u Gmailu dosaženo. Aplikace se vás dotáže, zda mohou být zprávy, kontakty a události kopírovány na servery Microsoftu. To znamená, že budou pro potřeby používání Pošty patřičné položky ukládány do Redmondského cloudu a případné změny hned synchronizovány s Gmailem.

I pro účty v Gmailu budete moct brzy využívat prioritní třídění zpráv. Zatím je jen v Program Windows Insider
I pro účty v Gmailu budete moct brzy využívat prioritní třídění zpráv. Zatím je jen v Program Windows Insider (Foto: Microsoft)

Jinak to zřejmě nejde. Pokud vám tento způsob práce nepřipadá vhodný, funkce ovšem využívat nemusíte. Novinky jako první získávají členové a členky programu Windows Insider. Stále mi připadá hloupé, že ale ne všichni, jen někteří. Přece jen ti, kdo se přihlásili, očekávají pravděpodobný výskyt chyb. Přihlásili se, aby mohli novinky otestovat v předstihu.

Buď jak buď, za pár týdnů by funkci měli mít k dispozici úplně všichni, nejen lidé z okruhu programu Windows Insider. Microsoft se tímto uživatelstvu snaží vynahradit chybějícího oficiálního klienta pro Gmail, který pro Windows zřejmě nikdy nevznikne.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář