E-podpis bude dražší, Česká pošta zdvojnásobí ceny certifikátů

0

Česká pošta od listopadu zvýší roční poplatky za udělení kvalifikovaných osobních certifikátů, které se používají pro ověření elektronických podpisů. PostSignum, certifikační autorita ČP, zdraží osobní certifikáty na dvojnásobek, aby více srovnala ceny s konkurencí. Naopak se zlevní kvalifikované systémové certifikáty (elektronické značky), které ověřují různá zařízení nebo aplikace.

Ministerstvo vnitra udělalilo akreditaci třem autoritám, Pošta díky nižším cenám u fyzických osob převládala, ale i po zdražení je stále nejvýhodnější. Ale už ne tolik tak lákavá pro ty, co se chtějí párkrát do roka vyřídit s úřady elektronicky.

  PostSignum (do 31. 10.) PostSignum (od 1. 11.) První certifikační autorita eIdentity
kvalifikovaný osobní certifikát 190 Kč 396 Kč 495 Kč 474 Kč
kvalifikovaný systémový certifikát 2856 Kč 1788 Kč 1515 Kč (prodloužení 780 Kč) 3480 Kč
web postsignum.cz postsignum.cz ica.cz eidentity.cz
Ceny jsou s DPH.

 

Zdroj: PostSignum (via lupa.forum.cz)

E-podpis bude dražší, Česká pošta zdvojnásobí ceny certifikátů

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. ze začátku mi to vadilo a byl to nezvyk -především z důvodu stejné zprávy předmětu od jiného uživatele, který mi tak přeposílal maily s různým obsahem…měl jsem tak v konverzaci třeba 15 mailů a z toho se to týkalo asi 6 osob…hrozný zmatek.

    Ale jinak na “běžné” situace je to dobré, takže asi vypínat nebudu, ať mám pořádek v historii konverzace na daný problém (předmět mailu).

  2. Definoval bych to jedinym slovem – spasa! Obcas to je tak neuveritelny zmatek, ze se to snad ani neda popsat. Navic jsem mel hrozne problemy s dohledavanim mailu, nebot nektere nebyly videt v odeslanych, ale byly pripojeny k tem hroznym konverzacim. Pouzivame gmail jako firemni mail (samozrejme, ze ne s domenou gmail.com) a z tech konverzaci jsem se mohl fakt brzy zblaznit. Mozna pro osobni pouziti, kdy si dane osoby 2x, 3x vymeny mail tam a z5 je to pouzitelne, jinak to byl des a hruza. Stale to ale vypnout nemuzu :-(, ale snad se to tam brzy objevi – uz se nemuzu dockat!!

  3. Jedine dobre! Od zitra konecne muzu prejit na svuj davno zalozeny gmail. Ty konverzace me hodne stvaly. Mozna az zvyknu na gmail tak je casem aji zapnu ale jako prechod z jineho serveru je to s tim silny skok.