E-shopy Mall.cz a Kasa.cz chtějí konkurovat Alze, otevřou kamenné pobočky

0

Ne vždy přechod mezi formami prodeje probíhá směrem z kamenných obchodů na web. E-shopy Mall.cz a Kasa.cz se podle Lidových novin chystají otevřít kamenné pobočky po celé republice. Samozřejmě proto, aby konkurovaly jedničce Alza.cz, která nedávno začala prodávat i bílou techniku, která byla výsadou Mallu a Kasy.

Mall do konce roku otevře prodejny v Praze, Pardubicích, Olomouci a Českých Budějovicích. U Kasy nebyly podrobnosti zveřejněny. Ale rozšířit síť prodejen chce tak Czech Computer, který otevře podočky v Ostravě, Plzni a Liberci.

„Našeho největšího konkurenta Alzu.cz chceme v budoucnu z trůnu sesadit,“ řekl LN ředitel Mall.cz Marek Liška. Otevření obchodů je prý součástí marketingové strategie jak se dostat blíže k zákazníkům.

Oživeno:

  • Mall.cz už má odběrné místo (při objednávce z e-shopu) v Praze, Brně, Ostravě a Plzni + v Praze jednu prodejnu, kde se prodávají i zlevněné produkty (poškozený obal, vrácené ve 14denní lhůtě)
  • Kasa.cz má dvě prodejny v Praze, na jedné není možné odebírat velkoobjemové zboží jako pračky, lednice, velké TV apod.
  • CZC.cz už má čtyři odběrná místa v Praze (v jedném i showroom), další v Brně (i showroom), Příbrami a Českých Budějovicích. Tam, kde je showroom, a v Příbrami je zboží ihned k odběru, fungují tedy jako klasická prodejna.
  • Alza.cz má pět poboček v Praze, po jedné v Brně, Ostravě, Plzni, Liberci, Hradci Králové, Olomouci, Příbrami, Ústí nad Labem, Zlínu, Kladnu, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Pardubicích a Jihlavě. Kromě centrály v Praze 7, kde je i showroom, slouží všechna ostatní pobočky jen jako odběrná místa. Na nová odběrná místa se připravuje Mladá Boleslav, Kolín a Tábor.
  • Alfacomp.cz má tři prodejny v Ostravě (po prázdninách se sloučí do jedné) + jedno odběrné místo a prodejnu v Brně.

 

Zdroj: Finanční noviny

E-shopy Mall.cz a Kasa.cz chtějí konkurovat Alze, otevřou kamenné pobočky
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas