E3: Microsoft už pracuje na novém Xboxu a připravuje i streamování her

2
Xbox One Elite Gamepad
Xbox One Elite Gamepad

Microsoft na největší vývojářské konferenci ukázal, co od něj v budoucnu očekávat. Firma během dvouhodinové show ukázala 52 her, z toho 18 exkluzivit pro Xbox. A těch by mělo jen přibývat. Šéf herní divize Phil Spencer na E3 oznámil, že mají pět nových studií.

Sám Microsoft založil The Initiative, které povede veterán Darrell Gallagher, jenž pracoval v Sony nebo Rockstaru. Ve Square Enixu řídil vývoj Tomb Raider a Hitmana, následně přešel do Acitivisionu, kde měl pod sebou Call of Duty a Destiny 2. Na čem bude pracovat The Initiative, ale zatím nevíme.

TIP: Novou Forzu, Halo a další pecky budete moci hrát za 149 Kč měsíčně

Redmondská společnost navíc spolkla studio Playground Games, které vyvíjí závodní sérii Forza Horizon (letos vyjde 4. díl). Koupila též Ninju Theory (tvůrce loňského hitu Hellblade: Senua’s Sacrifice), Undead Labs (survival série State of Decay) a Compulsion Games (menší kanadské studio, letos vydají adventuru We Happy Few).

Phil Spencer na E3 uvedl, že Microsoft již pracuje na konzolích nové generace. Bližší detaily samozřejmě nesdělil, ale zajímavé je, že mluví v množném čísle. Z toho není zřejmé, jestli myslí už na případné aktualizace (jako původní Xbox One, verze S a X), nebo že rovnou přijdou dva typy zařízení.

Microsoft Gaming Cloud Team totiž připravuje službu pro streamování her v „konzolové“ kvalitě na libovolné zařízení, ať už jde o PC nebo třeba mobil. Do ekosystému Xbox tak přibude služba konkurující PlayStation Now nebo GeForce Now. Microsoft by klidně mohl uvést „nekonzoli“ typu PlayStation TV nebo Nvidia Shield, na které by šly hrát velké hry díky streamování z internetu.

Firma na E3 také premiérově oznámila, že se chystá Gears 5 a Halo Infinite.

E3: Microsoft už pracuje na novém Xboxu a připravuje i streamování her
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Je dost možný že MS vyzkouší uvést a prodávat dvě konzole jako teď – Sko na FullHD a Xko na 4K – s tím že výkonnější verze v budoucnu by byla jakože na 8K a základní na 4K. Píšu jakože na 8K, protože víme jak konzole řeší 4K – upscalingem…