Herní veletrh E3 2020 nebude. Důvod vás asi napadne

0
senuas saga hellblade ii 1600
Senua’s Saga: Hellblade II
-
Zdroj: Microsoft

Koronavirus Covid-19, jehož celosvětové šíření WHO čerstvě klasifikovalo jako pandemické, má na krku další „oběť“. Organizace Entertainment Software Association před pár hodinami oznámila, že ruší letošní ročník herní konference E3, který se měl odehrát mezi 9. a 11. červnem v Los Angeles.

Přestože v USA zatím není riziko nákazy tak vysoké jako v Evropě nebo Asii, organizátoři nechtějí zbytečně riskovat. Neví, jaká bude situace za tři měsíce. Navíc by hrozilo, že se může nemoc šířit na výstavišti, kde se budou pohybovat desítky tisíc lidí z celého světa. Letošní ročník přitom měl být přelomový a reflektovat to, jakým způsobem se hry hrají nebo sledují v době, kdy má každý v kapse výkonný počítač s internetem. ESA tak svou vizi vyloží až příští rok. Letos ale chce oslovit přihlášené účastníky a koordinovat jejich online představení.

Microsoft již slíbil, že novinky ohlásí přes internet. O pár minut později totéž řekl i Ubisoft. Oba přitom mají co ukazovat. Microsoft chystá Xbox Series X a hry nové generace. Francouzské vydavatelství a jeho studia zase v následujících 12 měsících chtějí vydat pět AAA her. Již oznámené Watch Dogs Legion, Gods and Monsters, Rainbow Six Quarantine a velmi pravděpodobně také nové díly sérií Far Cry a Assassin’s Creed. Ubisoft přitom slíbil sebereflexi, chtěl hry více odlišit a přinést do nich nové prvky či mechaniky, aby vyhověl kritikům.

Kvůli obavám z šíření koronaviru už letos neproběhly herní svátky Taipei Game Show, nebude ani GDC a otazník visí i na srpnovým Gamescomem. Samotné firmy zase ruší své tradiční vývojářské konference, letos nebudou Google I/O, Facebook F8, Nvidia GTC a každým dnem očekáváme zrušení Microsoft Buildu (plánován na květen) a Apple WWDC (datum nebylo stanoveno, ale tradičně bývá v červnu). Koronavirus zhatil také plány mobilního veletrhu MWC a českého Amperu. Červnový Computex na Tchaj-wanu zatím přijímá registrace, ale také bych si na něj nevsadil.

Zdroj: ESA

Ohodnoťte tento článek!