EA expanduje do automobilů. Budeme sbírat body jako v Need For Speed [apríl]

0

Palubní počítače v automobilech už zdaleka nejsou žádnou raritou. Na rychle rostoucí trh nyní přichází nečekaný nový hráč: společnost EA, vydavatel legendární série závodních her Need For Speed. Právě pro tuto hru byl původně vyvinut systém Autolog, s nímž nyní EA expanduje do reálného světa. Mezi základními funkcemi nebude chybět satelitní navigace nebo možnost naladit rádio na frekvence policejních vysílaček.

 

Středobodem systému bude ale sbírání bodů zvaných Speed Points. Ty budou stejně jako v Need For Speed přidělovány například za jízdu v aerodynamickém stínu, jízdu v protisměru, těsné míjení s jinými vozidly nebo úspěšné ujetí pronásledující policejní hlídce. V plánu je též implementace komunikační platformy, přes kterou si řidiči budou moci vymýšlet výzvy.

Za zvládnutí určené trasy v časovém limitu pak řidiče čeká odměna v podobě Speed Points. Své skóre a statistiky budou řidiči moci porovnat s ostatními jezdci a pro uživatele s větším datovým limitem mobilního připojení bude i možnost přenášet obraz z palubní kamery na Twitch.tv.

Obavy, že soupeření na silnicích by mohlo vést k většímu počtu dopravních nehod, EA rezolutně odmítá. „Studie ukazují, že při zapojení hráčských instinktů se řidiči více soustředí na jízdu a mají rychlejší reakce,“ vysvětluje tiskový mluvčí společnosti.

EA momentálně jedná s automobilkami a bude-li úspěšná, Autolog se ve vozidlech objeví na přelomu let 2016 a 2017. Jako oblast budoucího rozvoje vidí společnost technologie rozšířené reality. Do řidičových chytrých brýlí nebo na čelní sklo by v budoucnu mohli být promítáni virtuální protivníci.

Zdroj: agentura Divoká kačica

Ohodnoťte tento článek!