Simulace ve Fifě už třikrát za sebou správně odhadla vítěze MS

6
FIFA 18 World Cup

EA si připisuje pomyslný zlatý hattrick. Firma již v květnu řekla, že na vítěze fotbalového mistrovství světa tipuje Francii. Tak to alespoň vyšlo při simulaci ve hře FIFA 18. Francie nakonec skutečně prolétla turnajem jako jediný neporažený tým a v neděli získala svůj druhý světový titul. Simulace ve Fifě již před čtyřmi lety správně tipovala na vítěze Německo a před osmi lety Španělsko.

V letošní simulaci si o titul zahrála Francie s Německem a Les Bleus vyhráli 4:3 na penalty, když zápas po 120. minutách skončil 1:1. Ve skutečnosti Němci ani nepostoupili ze skupiny a s ostudou odjeli domů. FIFA se „mýlila“ také v individuálních soutěžích o nejlepšího hráče, mladého hráče, střelce a brankáře.

Simulace MS ve FIFA 18
Simulace MS ve FIFA 18

Některé dílčí výsledky ale také náhodou trefila. V osmifinále na sebe opravdu narazila Uruguay a Portugalsko a zápas také skončil 2:1 pro Jihoameričany. Francie i ve skutečnosti byla týmem, který poslal domů Argentince. A Chorvaté v osmifinále porazili Dány 2:1, byť v reálu až po penaltách.

FIFA také správně určila, že v osmifinále na sebe narazí Španělsko a Rusko, ale simulace přiřkla jednoznačnou výhru Španělům, kdežto ve skutečném světě vyhráli po rozstřelu Rusové. Ve stejné fázi na sebe „správně“ narazili Angličané a Kolumbijci a zápas dokonce došel až na penalty. Ve hře ale Anglie prohrála, což je obzvlášť vtipné, protože v Rusku se Angličanům podařilo jejich dlouholeté penaltové prokletí prolomit.

EA vydalo MS ve fotbale jako bezplatný doplněk pro FIFA 18 na konci dubna. Na PC a konzolích lidé odehráli 406 milionů zápasů, na mobilech dokonce 410 milionů.

PS: Ronaldův nástup do Juventusu už EA také reflektuje. V novém videu už jej ukazuje v dresu Staré dámy.

Chytíte všechny penalty s Fortunou?

banner2-fortuna-article

Simulace ve Fifě už třikrát za sebou správně odhadla vítěze MS
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Na Originu je momentalne sleva a Fifa 18 Standard Edition je za 15EURo. Uz za tuhle cenu byla par dni na zacatku leta. Kdo to chce hrat, tak pospeste s nakupem, za mene to nejspis nesezente, EA slevy moc rada a casto nedava.