Eazel, Color Lava a Nav: plocha Photoshopu rozšířená na iPad

0

Adobe včera představilo novou sadu nástrojů a také zajímavé Touch SDK pro Photoshop CS5. Z tabletů s Androidem, iOS nebo BlackBerry tak můžete udělat pravou ruku snad nejznámnějšího bitmapového editoru. Ne že by Adobe chystalo plnohodnotnou verzi Photoshopu pro mobilní platformy, ale chytře využije velkých dotykových obrazovek jako rozšířené plochy desktopového nástroje.

Zároveň byly představeny první tři nástroje pro iPad: Nav, Color Lava a Eazel.

Color Lava

Slouží jako paleta pro míchání barev.

Eazel

Kreslicí plátno přímo na iPadu. Jeden prstem použijete k olejomalbě, druhým nastavíte velikost štětce, dalším barvu, průhlednost…

Nav

Nástroje Photoshopu můžete spouštět z iPadu na poli 4 × 4 ikon. Tady je výhoda sporná, neboť uživatelé editoru určitě zanjí klávesové zkratky a šilhání po tabletu někde vedle bude spíš brzdit. Slouží také k procházení dokumentů.

Aplikace si zatím nestáhnete. V App Store se mají objevit na začátku května za ceny od 1,99 do 4,99 USD.

Zdroj: Adobe

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Obávám se, že YouTube live bude chybět dramaturgie, z čehož plyne, že diváci pořadů na nějaké kvalitativní úrovni něco takového stěží ocení. Televize pořád ještě mají výhodu ve snadnosti použití a sílu kapitálu. Výroba kvalitních pořadů také není zadarmo a nutnost probírat se tunami balastu na YouTube, děkuji nechci, raději si pustím ČT 2, tam pořád naleznu kvalitní obsah.