ECS oficiálně představila desku pro AMD Trinity

0

Když se nám minulý měsíc poštěstilo informovat o fotografiích první známé desky pro APU Trinity, používající socket FM2, šlo o neoficiální únik. Deska také byla určena pro velkovýrobce (podle všeho HP). Nejspíše i díky blížícímu se Computexu se však nyní začínají hýbat i oficiální ledy. Svou troškou do mlýna přispěla společnost ECS. 

Oficiálně totiž představilo svou desku A85F2-A Deluxe. Ta je založena na na nové čipové sadě A85X, které rozšíří nabídku již existujících sad pro procesory Llano. Tento model bude tedy u ECS patřit k cenovému vršku nabídky. V souladu s tím jde také o desku formátu ATX. ECS také model umístila do své řady desek s „nonstop“ certifikací. Ty se vyznačují například kondenzátory s pevným dielektrikem a zlacením některých kontaktů. Marketing firmy pak tvrdí, že tyto desky přinášejí počítači zvýšenou stabilitu a spolehlivost.

 Základní deska ECS A85F2-A Deluxe

Výbavou na tom A85F2-A Deluxe není nijak špatně. Disponuje čtyřmi sloty DIMM a dvojicí slotů PCI Express ×16 (při obsazení obou ovšem disponují pouze osmi linkami). Portů SATA má deska 7, přičemž osmý je vyveden jako eSATA. Příjemné je, že všechny jsou schopny přenášet data rychlostí 6 Gb/s. Slušná je i nadílka portů USB 3.0: na zadním panelu dostanete čtyři a další dva nabídne vývod na desce.

Zadní panel dále disponuje dvojicí portů USB 2.0, gigabitovým Ethernetem a neodmyslitelnými audio výstupy (včetně digitálního). Skutečně štědrá je pak nabídka portů pro připojení monitoru. Vedle analogového dostanete všechny tři digitální, tedy DisplayPort, HDMI i DVI. Na fotografii lze také na zadním panelu vidět tlačítko, které nejspíše bude sloužit k vymazání paměti CMOS. A když už je řeč o BIOSu, podle tiskové zprávy bude deska používat firmware typu UEFI s grafickým prostředím.

 Základní deska ECS A85F2-A Deluxe

Pokud si myslíte, že k procesorům s integrovanou grafikou se dražší desky s podporou CrossFire a podobných vymožeností nehodí, nezoufejte. ECS se zároveň s představením desky A85F2-A Deluxe podělila o označení dalších připravovaných modelů. Konkrétně jde o A75F2-A2, A75F2-M2, A55F2-A2 a A55F2-M3. Poměrně jednoduše si můžeme dovodit, že půjde o základovky založené na původních čipových sadách A75 a A55. U každé by přitom měl přijít jak model formátu ATX, tak i zřejmě atraktivnější deska typu mATX.

Doufejme, že i ceny budou atraktivnější než před rokem, kdy vyšší cena desek od nákupu APU Llano poněkud odrazovala. Pro odpověď na tuto otázku si však musíme počkat do definitivního uvedení na trh.

Zdroj: ECS

ECS oficiálně představila desku pro AMD Trinity

Ohodnoťte tento článek!