Možnost volby v novém Edgi. Kdy chcete vidět lištu s oblíbenými položkami?

Jedna příjemná novinka po začátku testování „Edgia“.

2

Testování Edge s novým podvozkem se rozjelo a kanál Canary bude nabízet nová sestavení denně. Nelze sice čekat přísun nových funkcí každý den, některá sestavení budou spíše výplňová (a nemyslím tím vůbec nic špatného), hned ze začátku se ale zadařilo. Nejčerstvější sestavení, které si můžete nainstalovat, přináší jedno drobné vylepšení, které si ale své fanoušky a fanynky jistě najde.

Lištu s oblíbenými položkami nemusíte míst stále zobrazenou nebo skrytou. Třetí možností je, aby zůstávala skrytá při prohlížení a nekradla tak prostor v důležitý moment, zato se může objevovat v novém panelu, kde je snadná přístupnost oblíbených položek – v terminologii jiných jde o záložky – žádoucí. Dobré je, že si můžete vybrat, stačí navštívit kontextovou nabídku lišty.

Microsoft sice seznam změn v sestavení 75.0.124.0 neuvedl, William Devereux, programový manažer prohlížeče, ale na novinku po vydání upozornil na Twitteru. Poukázal na to web MSPoweruser.

Edge vám nyní umožní vybrat si, jak se má chovat lišta s oblíbenými položkami
Edge vám nyní umožní vybrat si, jak se má chovat lišta s oblíbenými položkami
Možnost volby v novém Edgi. Kdy chcete vidět lištu s oblíbenými položkami?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Zmíněná funkce je ale myslím defaultní chování všeho, co je postavené na Chromiu. Minimálně se takto chová Chrome, ale myslím, že i Brave a další. Jen MS dal explicitně víc možností, jinak zatím nevidím nic, co by MS přidal k Chromiu navíc. BTW: Dost lidí na Insider fóru ale chce, aby se nový Edge přebarvil do Fluent designu. Tady bude ještě zajímavé sledovat, jak se s tím MS vypořádá. Doufám, že to nepohnojí, protože zatím jeho alternativu Chromia vítám. Žádné další alternativy totiž pro mne nejsou plnohodnotné Chromu, protože některé mají pomalé UI (Vivaldi), jiným nechodí stejně rendering jako v Chromu (Opera), jiné nemají zcela funkční sync (Brave)… Prostě každý klon Chromia má své mouchy a člověk zase skončí u Chromu, který prostě funguje 🙁