První snímky rané verze Edge založeného na Chromiu. Vzhled není konečný

Příbuznost s Chromium nový Edge nezapře, není to ale konečný stav.

2

Už víme, jak vypadá Edge postavený na Chromiu. Použití přítomného času je kritické, protože se jedná o snímky rané vývojové verze. Podoba prohlížeče se v průběhu vývoje bude skoro určitě bude ještě výrazně měnit. Snímky zveřejnil Neowin. V tuto chvíli nový Edge nezapře příbuznost s Chromiem.

Jedná se o hybrida, který používá vlastní symboly ikonografii, zároveň ale designový styl z velké části zachovává styl Chromia. Pryč je typické šedivé prostředí s průsvitným záhlavím a efektem Reveal. Ještě jednou ale připomínám, že se jedná o ranou vývojovou verzi. Zřejmě se ani nedalo čekat, že by aspoň teď Edge vypadal jinak.

Práce podle Neowinu běží už několik měsíců a aktuálně Microsoft spravuje dva aktualizační kanály. Dev aktualizuje týdně, Canary pak denně. Kanál s názvem Canary provozuje také Google. Na jednom snímku je vidět také „Microsoft Edge Store“. Vznikne samostatný prostor pro doplňky? Ty Redmondští dosud nechávali v Microsoft Storu.

Podle Windows Central nový prohlížeč nese kódové označení Anaheim a někdy na jaře by mělo být odstartováno veřejné testování. Pravděpodobně v časovém rámci několika týdnů. Za začátku nelze očekávat všechny plánované funkce, v tomto bodě bude pro prohlížeč důležitější vývojářská komunita. I Zac Bowden očekává, že se prostředí prohlížeče časem přiblíží „starému“ Edgi, jak ho známe dnes. Totéž od svých zdrojů slyší Thurrott.com.

Edge zatím i připomíná Chromium (foto: Neowin)
Edge zatím i připomíná Chromium (foto: Neowin)
První snímky rané verze Edge založeného na Chromiu. Vzhled není konečný
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 9 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Jak to bude s vecma ve Windows 10 jako jsou zpravy v dlazdicich , ktere jsou realizovany pres Edge? Kompletne teda bude nahrazeno a prejde se na novy engine? Stary teda zanikne a nezustane po nem zadna cast ve Windows 10?