Edge může dostat více doplňků. Microsoft vydal nástroj na jednoduchý převod z Chromu

0

Jednou z hlavních novinek výroční aktualizace Windows 10 je vylepšený Edge. Ten již konečně podporuje rozšíření, která pomohou v základu dost osekaný prohlížeč doplnit o další funkce. Hned po vydání bylo možné stáhnout oba známé blokátory reklam, správce hesel LastPass, čtečku Pocket nebo doplněk pro ovládání gesty myší. V budoucnu by ale Windows Store mohl být stejně bohatý jako Chrome Web Store.

Edge po výroční aktualizaci podporuje více než 10 rozšíření
Edge po výroční aktualizaci podporuje více než 10 rozšíření

Microsoft od začátku navrhoval Edge tak, aby v něm šla použít rozšíření z Chromu jen s minimálními úpravami. Nikdo by pro mladý a málo používaný prohlížeč netvořil doplňky od píky. Tvůrci prvních rozšíření se s převodem museli piplat ručně. Nově mohou využít Edge Extension Toolkit (dostupný ve Storu), který by měl proces zautomatizovat.

 

Ani tento nástroj ale není všespásný, protože i podpora rozšíření je zatím omezená. Ne ke všemu už je dostupné API. Z oficiálního seznamu vyplývá, že rozšíření zatím nemohou manipulovat se záložkami (oblíbenými), stahováním, historií prohlížení, notifikacemi nebo oprávněními. Microsoft teprve zvažuje, jestli tato API třetím stranám zpřístupnit.

via @WalkingCat

Ohodnoťte tento článek!