Edge na mobilech je dvojče z počítačů. V čem se tedy prohlížeče liší?

0

Edge není aktualizován skrze Windows Store jako další moderní nástroje pro Windows 10 od Microsoftu, nýbrž spolu se systémem službou Windows Update. Microsoft ale potvrdil, že Edge je univerzální aplikace. Proto pokud mobilní edici Edge použijete v režimu Continuum a uděláte z mobilu počítač s velkou obrazovkou, dostanete na ní prakticky stejný Edge jako na samostatném počítači.

Je tedy schopný nabídnout plnohodnotný desktopový zážitek. Skoro. Co přesně tedy nenabídne? Správně jste uhodli, že oproti klasické edici Windows 10 není přítomný Flash Player. Dále pak mobilům mohou chybět některé kodeky. Aktuálně není podporováno ani RTC, což je způsobené jiným režimem pro běh na pozadí. Anniversary Update nejméně jednu věc sjednotil v obou edicích.

Edge na mobilu v režimu Continuum nenabízí Flash Player
Edge na mobilu v režimu Continuum nenabízí Flash Player (Ilustrační foto)

Posouvání po stránce prohlížeč na počítačích odsouvá do jiného vlákna z vlákna pro vykreslování uživatelského prostředí, a to pro lepší plynulost posouvání během načítání a vykreslování stránky. To teď Edge ve Windows 10 Mobile umí také, když jej používáte v režimu Continuum. Při přepnutí z režimu mobilu na desktop dochází i k výměně identifikátoru a Edge začne upřednostňovat desktopové verze webů.

Aby nedošlo ke ztrátě obsahu, načtené panely při změně režimu zůstávají v původní podobě. Kdybyste ale znovu načetli stránku, která byla předtím v mobilním zobrazení, obnoví se již v režimu pro desktopy. (Nebo obráceně.) Leda by v adrese obsahovala zvláštní odkaz na mobilní web, pak by se načítal nadále mobilní web.

Zdroj: Microsoft Edge Dev Blog

Edge na mobilech je dvojče z počítačů. V čem se tedy prohlížeče liší?

Ohodnoťte tento článek!