Edge pro mobily získal tmavý kabátek a především synchronizuje hesla

Dvě novinky pro prohlížeč, který se zatím nachází ve stádiu betaverze.

3
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Oživeno dne 30. listopadu:

Nedlouho po zveřejnění nové verze Edge pro Android, jež přinesla mj. synchronizaci hesel, proběhla médii zpráva, že prohlížeč vystoupil z fáze betaverze. Není to tak úplně pravda, ale k určité změně došlo. Nyní je již aplikace v Google Playi standardně dostupná a není u ní uvedeno Unreleased. Stále však v názvu obsahuje přídomek Preview.

Prakticky se stále jedná o produkt, který zatím není určený všem, ale je již dostupnější a dodělanější, takže je Microsoft svolný k tomu, aby si prohlížeč osahalo širší publikum.

Původní článek ze 29. listopadu:

Teprve nedávno se Microsoft vytasil s tím, že jeho internetový prohlížeč přestane být záležitostí jedné platformy. V říjnu byla nabídnuta první testovací verze jak pro iOS, tak Android. Jedna z důležitých funkcí, která nám v betaverzi Edge chyběla, bylo synchronizování hesel. Vývojový tým nám ho však přislíbil a dobrá zpráva zní, že jsme se dočkali.

Před více než týdnem funkci nabídl Edge pro iOS ve verzi 41.3, jak upozornila redaktorka WinCentral. Před dvěma dny pak vyšel Edge pro Android ve verzi 1.0.0.1265, jenž rovněž nabídl synchronizaci hesel. Není to všechno, dále prohlížeč nabízí tmavý kabátek známý z osobních počítačů. Jak vypadá, se můžete podívat na obrázcích níže.

Osobně mi na prohlížeči aktuálně vadí, že permanentně zabírá místo adresní řádek nahoře a nástrojová lišta dole. Nevím, jestli je dobrý nápad rozdělí prostředí do dvou částí – bylo by aspoň na místě, kdyby se uměly skrývat. Edge pro mobilní zařízení je ovšem zatím stále považován za betaverzi.

Edge pro mobily získal tmavý kabátek a především synchronizuje hesla

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE