Edice Office 2010 Starter bude zdarma

0

Nová verze kancelářské sady Microsoft Office 2010 se již delší dobu připravuje. Microsoft nyní hledá nové způsoby, jak ji propagovat a nabídnout svým (potenciálním) zákazníkům. Nejzajímavější je asi nová edice Office Starter 2010.

Ta bude k dispozici zdarma, daní za to bude zobrazování reklam. Office Starter 2010 rovněž značně utrpí po stránce funkční. Obsahuje pouze Word a Excel 2010 ořezané na základní funkce pro prohlížení, vytváření a editování dokumentů. Nejedná se až tak o náhradu plnohodnotné sady, ale spíše snadnou možnost vyzkoušení si daného produktu s možností následného upgradu. Ten ale na rozdíl od trial verze není nutný.

Některé prodávané počítače rovněž obsahují plnohodnotnější testovací verzi, nicméně časově omezenou. Těm Microsoft nabídne ke koupi zvláštní kartu s produktovým číslem neobsahující žádné médium, pouze klíč k aktivaci plné verze.

Zajímavou funkcí je rovněž takzvaný Click-to-Run, jež má být novým způsobem využívajícím streamovací a virtualizační technologie pro stažení a otestování nové verze kancelářské sady bez nutnosti odinstalovat tu starou. Navíc značně snižuje čas mezi stažením a vyzkoušením, neboť jednotlivé součásti putují po síti individuálně.

Zdroj: ZDnet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář