Edimax WP-S1000: pro prezentaci bez drátů (EVC)

0

Bezdrátový projektorový server společnosti Edimax je uazvřen v hliníkové krabičce s plastovým čelem běžných rozměrů. Na zadní stěně nabízí prostor pro připojení dodávané antény bezdrátové sítě, síťový konektor RJ45 pro připojení klasického ethernetu, sluchátkový výstup a analogový D-Sub konektor pro připojení samotného projektoru. Vestavěný Wi-Fi modul je možné použít také pro sdílení internetového připojení.

Instalace ovládacího softwaru je snadná, prvotní nastavení však musíte provést prostřednictvím drátové sítě. Projektor po svém zapnutí zobrazí prostřednictvím projektoru svou síťovou IP adresu a čtyčíselný kód, který budete pro samotné připojení potřebovat. Aplikaci nainstalujete jejím stažením prostřednictvím webového prohlížeče z adresy zobrazené projektorem po zadání již zmíněného číselného kódu.

Aplikace podporuje operační systémy Windows 2000, XP i Vista (aktuální verze již podporuje rozhraní Aero) a po jejich instalaci není zapotřebí počítač restartovat. Žádné jiné operační systémy podporovány nejsou, přestože výrobce na krabici vyloženě lže a hned v několika světových jazycích slibuje podpdoru také pro Mac OS X nebo Windows CE.

Ovládací aplikace nabízí dva základní módy: prezentační a filmový. V prvním z nich je na projektor posílám věrný obraz displeje vašeho notebooku (který je přepnut do podporovaných rozlišení 800 x 600 nebo 1 024 x 768), v druhém je pak do přehrávače poslán film uložený ve vašem počítači (tento film pak přehrává přímo projektorový server a nikoli váš počítač). Výhoda je nasnadě: v podstatě jakýkoli film ve formátu Divx, Xvid nebo MPEG2 lze i přes pomalou Wi-Fi síť přehrát bez trhání, bohužel výrobce zcela zaignoroval podporu pro titulky.

Na přehrávání videa prostřednictvím prezentačního módu raději rovnou zapomeňte: při připojení přes bezdrátovou Wi-Fi síť je filmové dílko zcela nekoukatelné (subjektivně se obraz nedostane přes tři snímky za sekundu), přes drátovou síť se pak trhá o něco méně, přesto je však na hony vzdálené pohodlnému přehrávání. Zkrátka a dobře je prezentační mód určen pro statickou prezentaci dokumentů a grafiky.

Při testování nás překvapilo, že se přístroj až nepřirozeně silně zahřívá, především při přehrávání filmů. Hliníkové tělo je tak zřejmě na místě a jistě by výrobce neudělal chybu, kdyby použil větší obal, který by doplnil integrovaným ventilátorem. U zařízení této třídy totiž není nulová hlučnost nutná, protože k němu připojený projektor a jeho chlazení již hluk vydává.

Testovaný produkt koupíte za cenu pohybující se okolo pěti tisíc korun. Za tyto peníze získáte prezentační server dobře použitelný pro statické prezentace bez toho, abyste museli svůj notebook k projektoru připojovat fyzickým kabelem. Podporu přehrávání filmů pak vnímáme jako zajímavý bonus vyžádaný pomalostí prezentačního módu.

Edimax WP-S1000: pro prezentaci bez drátů (EVC)

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte