Eee PC na tisíc způsobů

0

Eee PC do každé domácnosti

Asus se loni blýsknul notebookem, který působí jako větší PDA nebo kalkulačka. Šel na to chytře, líbivý design podpořil nízkou cenou a atraktivním vzhledem použitého operačního systému Linux. Podpora internetu byla příkladná: Wi-fi ve spojení s klasickým LAN konektorem vytvořil z notebooku ultramobilní stroj pro ICQ a jiné kecálky. Cestu vlakem jste si mohli zpříjemnit nový dílem oblíbeného seriálu nebo puštěním jednoduché hry, aniž by to zatížilo váš batoh (hmotnost necelý jeden kilogram).

Trojité „E“ v názvu Eee PC značí: Easy to learn, work and play — snadné studium, práce i zábava; Excellent Internet experience — špičkové využití internetu a Excellent on-the-Go — vynikající mobilitu. Hemží se to superlativy až to pěkné není. O popularitě svědčí i fakt, že byl mnoha obchody tento produkt zvolen nejžádanějším vánočním dárkem.  Prodeje dosáhly 350 tisíc kusů a budou nadále stoupat.

Eee PC i s Windows

Do prodeje se dostane novinka s předinstalovaným systémem od Microsoftu. Použit byl starší, ale pořád výborný, Windows XP. Tímto krokem chce Asus usnadnit přechod na mini-notebook lidem, kteří používají na svém desktopu stejný systém a budou moci používat i stejný software. K Eee PC navíc dostanete kancelářský balík MS Works, který obsahuje textový editor, tabulkový procesor, databázový systém a adresář. Internetování dostane nový rozměr díky propojení online a offline světa pomocí Windows Live aplikací.

 

Nový Asus Eee PC s 9″ displejem

Prvnímu Eee PC byl vytýkán především displej. Sedmipalcový kolibřík s nízkým rozlišení (800 x 480 px) byl vhodný maximálně na večerní prohlížení filmů, ale práci značně ztěžoval. Např. moderními webovými stránkami se muselo roloval oběma směry, na plochu jste pohodlně neumístili více aplikací atd. Nový model nese označení Eee PC 900 a byl v mnoha směrech inovován. Data nyní uložíte na 12GB SSD disk, operační paměť je rozšířena na rovný 1 GB DDR2 a především nový displej s úhlopříčkou 8,9″ a rozlišením 1024 x 600 px vám zajistí o třídu pohodlnější práci než předtím. Vylepšena byla i integrovaná webkamera, jejíž snímač se zvětšil na 1,3 megapixelu. Zvětšen byl i touchpad, bohužel klávesnice zůstala stejná (malá). Eee PC 900 by se měl dostat do obchodů v létě a to za cenu 399 eur.

Nový koncept Bamboo, aneb komu se nelení

…tomu se zelení. Asus se odvážně pouští do využívání přírodním materiálů na šasi svým výrobků. Těšit se můžete na dřevěné LCD, notebooky, desktopy,… Taky se těšíte, až vám bude počítač vonět? Jenom abychom místo virů nechytili termity 🙂

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář