Eee PC s Pentiem na 1,2 GHz

0

Intel Celeron M taktovaným na frekvenci 900 MHz (respektive podtaktovaným na nižší frekvenci 630 MHz). A také není tajemstvím, že Eee PC je díky dobré dostupnosti, nízké ceně a dobrému návrhu oblíbeným cílem nejrůznějších “bastlířů” – lidí, kteří rádi upravují své počítače k obrazu svému.

Jeden z takto postižených uživatelů (myšleno samozřejmě v dobrém smyslu toho slova) nahradil dodávaný procesor výkonnějším (a také spořivějším) procesorem Intel Pentium M ULV (model 753) taktovaný na frekvenci 1,2 GHz. Tento procesor není drahý, lze jej pořídit přibližně za čtyřicet dolarů (tedy za necelých sedm set korun), hardware notebooku i jeho BIOS jej plně podporuje. Jediný problém nastane při instalaci: stávající procesor totiž není umístěn v patici, ale je připájen přímo na základní desku. Pro výměnu tedy musíte umět po čertech dobře zacházet s pájkou a cínem.

Externí fotogalerie

A co říká na výměnu sám uživatel? Nelituje jí, nejen že se výrazně zvýšil výkon celého notebooku (takt procesoru se pohybuje od 840 MHz do 1,2 GHz), ale prodloužila se také doba výdrže na akumulátory. Ano, tento procesor je nejen výkonnější, má také nižší spotřebu energie. Tak mne napadá závěrem: neumíte někdo čertovsky dobře pájet procesory?

 

 Odkazy k tématu: Asus Eee PC | podrobnější informace o přestavbě

Eee PC s Pentiem na 1,2 GHz

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte