EFiX dokáže na PC bootovat neupravený Mac OS X

0

Abyste totiž mohli instalovat Mac OS X na běžný PC počítač, musíte mít upravené jádro (tedy přidat podporu EFI, emulovat TPM čip a pár dalších drobností) systém a také další přídavné ovladače a utility. EFiX, které přijde na trh 23. června za prozatím blíže nespecifikovanou cenu, jde na vše jinak.

Podle dostupných informací se bude jednat o bootovatelný USB flash disk, který zavede do paměti emulační rozhraní, které plně emuluje EFI a TMP čip počítačů Apple a jejich volání předává BIOSu a naopak. Použití pak v praxi vypadá tak, že počítač po zapnutí nastartuje z tohoflashdisku a umožní vám spustit systém z vloženého instalačního CD nebo z pevného disku.

Pokud se ptáte, zda by stejný postup fungoval také pro Asus Eee PC a podobné mobilní zařízení? Pak vás zklamu rovnou: ne, nefungovalo. Mac OS X totiž vyžaduje od procesorů podporu instrukční sady SSE3, kterou procesor Celeron M v Eee nepodporuje (nabízí podporou pouze pro SSE2) a tudíž je nutné používat upravenou instalaci s alternativním jádrem, které tuto instrukční sadu v podstatě emuluje.

Ovšem s EFiX se tak stane na plnohodnotné PC instalace Mac OS X snadnější. Neřeší stále sice problémy s (většinou) neexistujícími ovladači pro hardware ve vašem počítače, umožní vám ale použít pro instalaci přesně stejné médium operačního systému, který si přinesete v krabici z obchodu.

Kolik byste byli za EFiX ochotni zaplatit?

Zaujal vás tento příspěvek? Přidejte si ExtraVěci.cz jako RSS do své čtečky!

 Odkazy k tématu: EFiX

EFiX dokáže na PC bootovat neupravený Mac OS X

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte