Eizo má nový monitor pro hráče. Foris FS2434 s 6mm rámečkem a odezvou 4,9 ms

0

Eizo, známý japonský výrobce špičkových monitorů, představil nový přírůstek do své modelové řady Foris, která je určena především pro hráče.

Monitor Foris FS2434 je vybaven panelem IPS s rozlišením 1920 × 1080 bodů a 24palcovou úhlopříčkou (23,8). Výrobce u displeje uvádí pozorovací úhly 178° v horizontálním a vertikálním směru, svítivost 250 cd/m2 a kontrastní poměr 1000:1 (5000:1 s použitím ContrastEnhancer). Odezva by měla být 4,9 ms (šedá-šedá).

Kromě tenkého 6mm rámečku ze tří stran (2mm plastový rám + 4mm okraj panelu), láká monitor hráče necitelným input lagem (0,83 ms) a technologiemi pro zlepšení obrazu. Jde především o Smart Insight 2 pro zesvětlování tmavých míst ve hrách a Smart Resolution pro zlepšení obrazu her v nižším než nativním rozlišení (5 uživatelských nastavení).

 

Monitor je vybaven dvěma vstupními konektory HDMI a jedním DVI-D. Využít ho lze i jako audio a datovou „prodlužovačku“, přičemž poskytne dva porty USB ve verzi 3.0 a klasický 3,5mm audio výstup pro sluchátka. K další výbavě patří zabudované stereo reproduktory (2 × 0,5 W) a též infračervený senzor, který umožňuje pracovat s OSD pomocí malého dálkového ovladače i z pohodlí gauče.

Foris FS2434 se začne prodávat koncem tohoto měsíce za zatím nespecifikovanou cenu. Výrobce poskytuje pětiletou záruku.

Zdroj: TechPowerUp, Eizo

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. zklamaly protože nepřináší na trh nic nového. Co z toho, že jsou tenčí, když to má velmi často mizerné šasi (prohíbající se, ostré hrany, praskající panty), téměř vždy mizerné displeje (jak rozlišením, tak kvalitou).