EKWB uvádí full-cover vodní blok pro GeForce GTX 980, Radeony i FirePro

0

Vyznavačům vody v počítači nemusím dlouze představovat značku EK Water Blocks, těm ostatním snad bude stačit strohá informace, že se jedná o jednoho z největších výrobců vodních bloků a systémů vodního chlazení vůbec. Tradičně na trh uvádí vodní bloky pro nejvýkonnější grafické karty ale například i řešení pro napájecí kaskády procesorů nebo pamětí RAM.

V posledních dnech EK Water Blocks představilo full-cover vodní blok EK-FC980 GTX pro (zatím) nejvýkonnější grafiku GeForce z rodiny Maxwell – GTX 980. Samozřejmostí je chlazení MOSFETů napájecí kaskády a pamětí. Nad samotným jádrem je umístěn malý měděný pasiv, přes který proudí ohřátá kapalina do druhé části chladiče, odkud je čerpána zpět do výměníku. Podle projektového manažera EK Water Blocks je tento nový systém při stejných podmínkách o tři stupně chladnější než starší verze chladiče.         

Blok pro GTX 980 není jediný přírustek do rodiny. Další kousek potěší především majitele profesionálních grafických karet AMD FirePro. Nový full-cover vodní blok pro W9100 je určen především do výkonných pracovních stanic či serverů, pro které voda není cizí. Stejně jako v případě GTX 980 chladí kompletně celou kartu včetně napájecí kaskády a pamětí. Velká výhoda také tkví v rozměrech – karta s chladičem zabere pouze jeden slot. Pro příklad, nové desky platformy LGA 2011-v3 umí obsloužit až sedm PCIe slotů v ×8 režimu. Výpočetní výkon sedmi FirePro W7100 by byl obrovský, stejně tak množství odpadního tepla.

 

Třetí vodní blok byl uveden společně se Sapphire pro model Radeon R9 290X Vapor-X. Upravený plošný spoj si vyžádal i upravený vodní blok speciálně pro overclockery. Údajně se chystá i vodní blok pro čerstvě uvedenou Tongu – Radeon R9 285. Podle výrobce bude uveden v průběhu října.

Model EK-FC980 GTX je prodáván v několika variantách s cenovkou 100 až 110 euro, to je 2700 až 3000 Kč včetně DPH. Chladiče si již můžete objednat na oficiálních stránkách výrobce.

Zdroje: TechPowerUp (1), (2), (3), (4) 

EKWB uvádí full-cover vodní blok pro GeForce GTX 980, Radeony i FirePro
Ohodnoťte tento článek!