Electronic Arts smaže ruské týmy z her FIFA 22 a NHL 22

12
FIFA v Rusku
FIFA v Rusku
-
Zdroj: Depositphotos

Ruské týmy se nebudou účastnit turnajů ani ve hrách. Dva dny po vyřazení z kvalifikace Mistrovství světa končí i ruský fotbal a hokej i v gamingu. Electronic Arts to dnes uvedl na Twitteru. Stažení týmů jim potrvá několik týdnů.

Electronic Arts odstraní ze hry FIFA 22 ruský národní tým i všechny ruské kluby. Rozhodnutí se týká i hokeje. Ze hry NHL 22 zmizí kromě ruských také běloruské týmy, jelikož také Bělorusko se pod Lukašenkem účastní invaze na Ukrajinu.

Electronic Arts na Twitteru uvedl: „Společnost EA Sports je solidární s ukrajinským lidem a stejně jako mnoho dalších hlasů z celého fotbalového světa vyzývá k míru a ukončení invaze na Ukrajinu. Ve spolupráci s našimi partnery ve FIFA a UEFA zahájila společnost EA Sports proces odstranění ruského národního týmu a všech ruských klubů z produktů EA Sports FIFA, včetně: FIFA 22, FIFA Mobile a FIFA Online. Aktivně také vyhodnocujeme související změny v dalších oblastech našich her. O všech přijatých opatřeních budeme naše komunity průběžně informovat a děkujeme hráčům za trpělivost při práci na těchto aktualizacích.“

Co se týče hokeje, tak zde EA uvedlo, že následuje kroky IIHF (mezinárodní hokejová organizace). Ruských hráčů v NHL typu Ovečkina, který stojí za Putinem a hraje v klubu Washington Capitals, se to zřejmě zatím netýká.

Ovečkin
Takto vypadá Instagram ruského hokejisty Ovečkina týden po invazi

zdroj: EA

Electronic Arts smaže ruské týmy z her FIFA 22 a NHL 22
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů

12 KOMENTÁŘE

 1. Tohle presne ukazuje, jake je to cele jen nechutne divadlo. Prominentum se nestane nic, naopak se Zapad snazi vehnat tu inteligentnejsi cast Ruska do naruce Putinovi. Ono pokud jste v Rusku Putina nevolili nebo i z Ruska emigrovali a najednou jsou sankce namirene prave proti vam, jak asi zareagujete? Proste si reknete, ze jste se mylili a Putin mel celou dobu pravdu.
  Zapadni spolecnosti jsou ubohe.

 2. Tak mě je to u…. protože NHL 22 není na PC… jestli se nepletu.. vlastně se na PC vyprdli a americký fotbal nabo baseball fakt hrát nebudu… Takže starý dobrý mody a starý NHL… jo to byly doby….

 3. Wow no to je urcite k necemu donuti.
  Tak ono si to muzou dat na FB, nestalo je to nic. Vlk se nazere a koza zustane cela. Slabodusi budou hykat nadsenim, ale k nicemu to neni.

  Stejne trapny jak Romero s tim levlem v Doomu. Co jim takovy picoviny jako pomuzou?
  EFEKT – 0
  Pritom maji penez jako zelez, to nemohli neco poslat? Tady tisice rodin maji skoro prd a stejne neco poslou.

  Usaci posilaj javeliny, rakety, munici, ochranne prostredky a CZ? Prejmenuje zmrzlinu a Jablotron vypne alarm par rusum v aute.
  K SMICHU!

  • Vláda ČR:
   „Humanitární pomoc, peníze na uprchlíky, vojenský materiál i pohonné hmoty. Pomoc Ukrajině, kam minulý čtvrtek vtrhla ruská armáda, si za první týden vyžádala z českého státního rozpočtu zhruba 2,5 miliardy korun.“

   Šlo přitom už třetí vojenský dar v posledních týdnech. Už na konci ledna – tedy ještě před ruskou invazí – schválila česká vláda dar v podobě více než 4000 kusů dělostřelecké munice v hodnotě 36,6 milionu korun.

   Pár dní po vypuknutí války, v sobotu 26. února, pak přišla další podpora: kulomety, samopaly, odstřelovací pušky, pistole a odpovídající střelivo v hodnotě 188 milionů korun. Celkový účet za armádní techniku, munici či zbraně zatím dosáhl zhruba 650 milionů.

   Na východ putovaly také stovky tun pohonných hmot, které na pokyn vlády obstarávalo ministerstvo průmyslu a obchodu“

   Občané CŘ: Sbírky na Ukrajinu: na humanitární pomoc přes miliardu, na armádu 316 milionů.

   Pořád k smíchu?