
Verbatim jistě znáte jako výrobce optických a magnetických médií, v současnosti se však snaží prorazit i na trhu externích pevných disků a flash disků pro USB rozhraní.
Nový 2,5″ externí pevný disk o kapacitě 250 GB s černým ochranným gumovým potahem a v ultralevém pouzdře je s rozměry pouhých 8,45 × 13,45 × 1,6 cm dostatečně malý.
Pro připojení k počítači používá běžný USB konektor, samozřejmě ve verzi 2.0 s rychlostí přenosu až do 480 Mbit/s. Pro připojení stačí jediný konektor a kabel – výrobce se spoléhá na nízkou spotřebu použitého disku. Ve výbavě najdete i Nero BackItUp 2 Essentials, který usnadní zálohování dat z notebooku na externí disk.
Na první pohled působí zajímavě i doporučená cena 2 179 Kč, bližší pohled do ceníků však ukazuje, že je pro tuto kapacitu disku obvyklá. Verbatim Premium Black Edition tak může zaujmout hlavně designem.
Zdroj: TZ verbatim