Elegantní sedmadvacítka od Aceru se představuje

0

Zajímáte-li se o monitory obecně, jistě jste v posledních pár měsících zaznamenali zvýšený výskyt exemplářů kategorie 27″. I dobře známý Acer si uvědomuje důležitost a potenciál této kategorie (monitor s takovou úhlopříčkou se dá již bezproblémů používat jako slušná televize pro studenta), se svým modelem Acer S273HL se snaží zaujmout mj. i designem a spotřebou.

 

Začněme od panelu samotného: ten je samozřejmě 27″ s rozlišením 1920 × 1080 px. Výrobce zvolil k podsvícení místo CCFL trubic rovnou LED technologii, která by měla významnou měrou srazit spotřebu a zvýšit rovnoměrnost podsvícení. Dynamický kontrast se vyšplhal až k těžko uvěřitelnému poměru 12 000 000:1, 2ms odezvu ocení zejména hráči počítačových her. Monitor podle všeho disponuje pouze dvěma HDMI porty, zatím se nám to ale nepodařilo ověřit.

Novinka však nesází pouze na povedené parametry, pozoruhodný je také vzhled. Rámeček je dostatečně úzký (21 mm) a „prostý“, tj. nikde se nic neleskne. Hlavním tahákem je však masivní podstavec, jehož určitá část by při zapnutí zařízení měla lehce namodrale zářit. Cena ani dostupnost novinky nebyla oznámena, na 100% se jí však dočkáme i u nás. Pokud by vás zajímal výkon menšího sourozence, můžete si přečíst recenzi modelu Acer S243HL, který se od novinky liší nejspíš jen velikostí úhlopříčky.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!