Elitegroup na CESu se třemi deskami pro Ivy Bridge

0

Další z tchajwanských výrobců základních desek – Elitegroup Computer Systems (ECS) – se na CESu také pochlubil se svými novinkami vyšší řady Black Series. Jedná se o tři desky s čipovými sadami Intel řady 77 (kódově Panther Point), konkrétně H77 a Z77. S H77 zatím ECS nabídne jednu Micro-ATX desku s jedním slotem PCIe 3.0 ×16, jedním PCIe 2.0 ×1 a dvěma PCI (připojenými přes můstek od ITE).

Mírného snížení ceny bude dosaženo použitím kvalitních kondenzátorů Sanyo (resp. Sunelec) s tekutým elektrolytem na úkor výhradně jen polymerů (stále o něco dražších). Těmi bude osazen šestifázový modul mikroprocesoru a jednofázový modul pamětí. Na desce budou dva konektory SATA-600, čtyři SATA-300 a čtyři USB 3.0 (tedy standardní výbava), dále gigabitový síťový modul a osmikanálový zvuk. Grafické výstupy zahrnují D-SUB, HDMI i DVI.

Základní deska ECS Black Series s čipsetem H77

Dalším přírůstkem bude Full-ATX model Z77H2-AX Black Extreme se třemi sloty PCIe 3.0 ×16 (procesor však nabídne pouze 16 linek celkem), dvěma PCIe 2.0 ×1 a taktéž dvěma PCI. Na I/O panelu úplně chybí konektory PS/2, zato zde však jsou čtyři USB 3.0 a čtyři 2.0, dva eSATA, optický S/PDIF výstup, D-Sub i HDMI a tlačítko pro vymazání uživatelské části nastavení BIOSu. ECS slibuje i Bluetooth.

ECS Z77H2-AX Black

Tlačítka pro zapnutí/vypnutí a restart společně s LED displejem se nachází přímo na desce poblíž paměťových banků. V těch Z77H2-AX pojme čtyři moduly s frekvencí až 2,6 GHz efektivně. O kousek dál jsou pak připájeny porty SATA-600 (dva) a SATA-300 (čtyři) společně se slotem mSATA.

ECS Z77H2-AX Black

Menší verzí této desky je pak Z77H2-M2, která postrádá část slotů (dva PCIe ×16 a jeden PCIe ×1) a má menší napájecí modul. Ochuzena je i o eSATA a část USB 3.0 (alespoň na I/O panelu), na druhou stranu výrobce osadil dva PS/2 konektory a navíc D-Sub.

ECS Z77H2-M2

Dle pinových polí na obrázku bude možné vyvést spoustu konektorů skrze brackety, nejspíše i sériový a paralelní.

ECS Z77H2-M2

Zdroj: techPowerUp, fórum LegitReviews

Ohodnoťte tento článek!